Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Oblačno, déšť 12°C

Chlapce (7) zachránili při dramatické akci: Přímo z rukou pedofila!

Autor: ran - 
21. listopadu 2020
21:19

Chlapce (7), po kterém se v září v ruské vesnici Gorki slehla zem, se ve čtvrtek podařilo vypátrat a ve zdraví ho zachránit. Držel ho ve sklepě jeho pedofilní únosce (26), který se měl na svůj čin dlouho připravovat. Pořídil si kvůli tomu i auto a dům se sklepem na konci vesnice Makaricha, vzdálené 20 km od Gorki. Do pátrací akce se zapojilo na 3 000 lidí a úřady celého světa.

Video V Rusku zachránili dva měsíce uneseného chlapce ze sklepa muže, který ho tam celou dobu držel. - MVD RF
Velkou zásluhu na dopadení únosce měli po zapojení Interpolu do pátrání američtí specialisté. Ti zachytili na dark webu (části internetu, který není dohledatelný běžným prohlížečem, pozn. red.) zmínku u chlapci a nakonec i informaci, která vedla k vystopování pachatele. Speciální jednotka ruského ministerstva vnitra pak už šla téměř na jisto. Video ze zásahu v pátek zveřejnilo samotné ministerstvo.

V okamžiku, kdy jednotka obklíčila nemovitost a udeřila na jeho sklep, je na videu slyšet, jak únosce říká, že chlapec je v pořádku a hraje si na počítači. Muž, podezřelý z únosu a zneužití dítěte, byl v tu chvíli ve sklepě zavřený spolu s chlapcem. Zásahovka se k nim ale musela nejdříve co nejrychleji prořezat skrz vyztužené bezpečnostní dveře, aby muž nestihl chlapci ublížit, uvedl web BBC.

Chlapec je v pořádku

Po zásahu se hoch dostal do rukou záchranářů, kteří konstatovali, že „jeho stav je dobrý“. Šťastný otec řekl, že je syn zdravý a prý ani nezhubl. „Dnes se hoch vrátil tam, kam patří, ke své rodině. A to díky zapáleným specialistům z řad policie a rychlé součinnosti úřadů z celého světa,“ uvedli ve svém prohlášení představitelé Interpolu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání