Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 4°C

Další hrozná rána pro pašeračku Terezu: Naděje na svobodu zmizela v nenávratnu!

Autor: ran - 
30. října 2020
18:26

Velká naděje se změnila ve velké fiasko. Ani obrovská amnestie žen odpykávajících si své tresty v pákistánských věznicích nepomůže pašeračce Tereze opustit zdi nenáviděného nápravného zařízení v daleké zemi! Potvrdila to mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Tereza Hlůšková (24) hnije v pákistánském vězení už od roku 2018. Snaží se, co jí síly stačí, aby se co nejdříve dostala na svobodu. Zkouší to horem dolem, ale nic zatím nezabralo.  

Jako další, velmi slibná příležitost jak zvýšit Terezinu šanci na propuštění se jevila plánovaná amnestie. Vyhlásil ji premiér země Imran Chán. K hromadnému propouštění se předseda vlády rozhodl z důvodu šíření koronaviru mezi vězni. Odsouzená pašeračka drog se prý už těšila, že tentokrát už Vánoce určitě stráví doma!

Ovšem chyba lávky! Ani naděje vkládané do amnestie se jí nakonec nevyplní. Webu Extra.cz to potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. „Amnestie se vztahuje na méně závažné trestné činy, tedy nikoliv na tento případ,“ řekla mluvčí.

Ta také potvrdila, že podle informací české ambasády se v koronavirem zasažené zemi stále ještě čeká na projednání Terezina odvolání. Soudní stání se mělo původně konat 15. září, bylo ale odloženo na neurčito, údajně z důvodu zahlcení orgánů činných v trestním řízení jinými případy. 

Celníci v lednu 2018 našli v Terezině kufru na letišti v pákistánském Láhauru téměř devět kilogramů heroinu. Soud má za to, že bývalá luxusní společnice měla v plánu drogu propašovat přes Abú Zabí do Irska. Od roku 2019 si odpykává trest odnětí svobody na 8 a půl roku. Rozsudek, který ji k tomu donutil, ovšem stále není pravomocný a Hlůšková sama tvrdí, že je nevinná.

mattoni ( 1. listopadu 2020 11:27 )

Čistě teoreticky kdyby jí nedej bože pustily dostala by trest i v České republice?Nebo by ji odskodnily a stala by se celebritou.

poky-f ( 1. listopadu 2020 11:11 )

Jen ať si tam vylíže až do dna ! Hnusná pašeračka !!

blecktajp ( 31. října 2020 09:53 )

Pasovala 9kg heroinu. Proc by nam melo zalezet na jejim predcasnem propusteni z vezeni?

horalysa ( 31. října 2020 09:35 )

V takové smutné době konečně i dobrá zpráva.

Alucard ( 31. října 2020 08:52 )

A do týdne se v blesku dočteme o nové naději na propuštění 😂🤣😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud