Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Zfetovaná matka dcerku (†3) škrtila a ubodala nůžkami: Vrchní soud potvrdil vysoký trest

Autor: ČTK - 
20. října 2020
10:39

Desítky ran pěstí, škrcení a bodání nůžkami. Teprve tříletá holčička z Přerova loni v srpnu zemřela po brutálním útoku své vlastní matky, která byla při činu pod vlivem pervitinu. Tělíčko dcery schovala do pračky a polonahá pak pobíhala po okolí. Vrchní soud v Olomouci v úterý vražedkyni potvrdil trest 19,5 roku odnětí svobody.

Za brutální vraždu tříleté dcery si čtyřiadvacetiletá žena z Přerova definitivně odpyká 19,5 let. Rozhodl o tom v úterý olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek krajského soudu, proti kterému se odvolala obžalovaná i státní zástupce.

Zatímco obhajoba žádala zproštění či vrácení případu s tím, že se vina matky neprokázala, žalobce žádal výjimečný trest 25 let. Poukazoval na to, že s ohledem na brutalitu, které bylo dítě vystaveno, se případ zcela vymyká běžné praxi.

Tragédie se stala loni 14. srpna v jednom z bytů v Purkyňově ulici v Přerově. Žena byla v danou chvíli pod vlivem pervitinu, který v bytě před tragédií užila se svým známým. Po jeho odchodu podle obžaloby dítěti nejprve zasadila desítky ran pěstí, poté dívenku rdousila rukama a škrtila kabelem.

Nakonec ji ubodala nůžkami a tělíčko schovala do pračky. V hrudníku dítěte našli znalci 15 bodnořezných poranění, z nichž polovinu dítě utrpělo za života, jedna rána byla zasazena do oka. Dítě bylo vystaveno enormnímu násilí, znalkyně uvedla, že takový případ za 45 let praxe nezažila.

Po vraždě žena běhala polonahá po domech a křičela, strážníci jí přivolali sanitku, která ji poté odvezla do psychiatrické léčebny. Kriminalisté s uzavřením případu čekali na výsledky znaleckých posudků. Droga podle znalců dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné sebereflexe.

Klinický psycholog označil obžalovanou s IQ 87 za manipulativní a lživou, kvůli masivním nedostatkům v sociální přizpůsobivosti je z jeho pohledu resocializace beznadějná.

sacred10 ( 20. října 2020 16:07 )

Myslel jsem si,že jsem celkem magor.Mám invalidní důchod druhého stupně na panaroidní schizofrenii pro ránu si nejdu daleko,ale tohle by mě nikdy nenapadlo ublížit dítěti!Dal bych jí provaz,ostatně i já sám si ho časem dám taky

Baijiu ( 20. října 2020 13:41 )

u jedinců s nízkym IQ se težko rozezná, jestli jsou sfetovaní, stejně jako u tebe - píšeš tady hystericky s CapsLockem protože jsi pitomec, nebo tam mlátíš ty vykřičníky protože jsi sfetovaný? kdo ví...

borka30 ( 20. října 2020 12:21 )

A teď ještě odsoudit ty 2 z Čech, jedná nebránila svého 3letého chlapečka a druhá několika měsíčního hodila do řeky.

Milan Šmid ( 20. října 2020 11:59 )

TO NEMOHLO BÝT Z NIČEHO NIC ??KDO ZASPAL A BYL ZA TO PLACENÝ OSPOD ??? SOCIALKA,SOUDCE ???? PROČ TAKOVÉ FEŤACKÉ ZRUDY NEJSOU HNED ZAVŘENÉ DO BLÁZINCE !!!!! DÁL BYCH JIM DOŽIVOTĚ A POSLAL KIMOVI DO PRACOVNÍHO TÁBORA !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud