Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Mrtvou maminku (†32) našel její syn (5). Karanténa kvůli koronaviru ji zlomila, tvrdí bratr

Autor: shp - 
14. října 2020
11:43

Malý Archie (5) nikdy nezapomene na nejhorší den svého života. Doma v Ketteringu ve hrabství Northamptonshire našel 28. srpna v obýváku mrtvou maminku. Katie Simmsová (†32) se už dřív bála chodit ven, ale když jí to bylo zakázáno kvůli karanténě nařízené během pandemie koronaviru, zlomilo ji to.

Northamptonshireská policie uvedla, že smrt Katie nevyšetřuje jako podezřelou, protože v ní nikdo jiný prsty nemá. Nařízena byla pitva, po níž zveřejní koroner zprávu s příčinou smrti. O tragickém konci své sestry promluvil zdrcený bratr David Simms pro web Northants Live.

Vše začalo před pěti lety, když si dobrovolně vzal život jejich bratr Barry Gunn (†40). Byl vojákem britské armády, který sloužil v přímořském africkém státě Sierra Leone, který sužoval válečný i občanský konflikt. Bohužel se z něj vrátil s posttraumatickou stresovou poruchou.

Nechtěla chodit ven

Ta nad ním zvítězila. Od roku 2015 se u Katie začala projevovat agorafobie – strach z otevřených prostor. Nechtěla prý příliš chodit ven. Její psychický stav se paradoxně zhoršil při vyhlášení karantény kvůli pandemii koronaviru. Nemohla totiž navštívit rodiče.

Myslím si upřímně, že ji zlomil covid. Nemohla navštívit moji mamku. Protože měla problémy s dýcháním, nemohla opustit dům, aby šla na návštěvu. Mému tátovi diagnostikovali rakovinu střev, nyní má nádor, takže cestovat nemůže, takže nás v podstatě covid všechny zlomil,“ řekl David.

Selhali jsme, smutní bratr

Nemohli jsme jí pomoci, mám z toho pocit, že jsme selhali,“ dodal. Rodina nyní vybírá od dobrodinců peníze na pohřeb Katie. Zbytek získaných financí dostane malý Archie, který bude muset bohužel vyrůstat bez mámy.

Prcar ( 14. října 2020 20:46 )

P#ča nemohla chodit chlastat po putykách 😂

dajka123 ( 14. října 2020 15:30 )

Teta Wiki říká "Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“."

eblanche ( 14. října 2020 14:18 )

naopak, agorafobie je strach z míst, kde je mnoho lidí / agora byl ve starém Římě trh s obilím, tedy místo,kde se shroma6ďovalo hodně lidí. Moje kamarádka na takových místech omdlívala. ven do přírody naopak může, samozřejmě tam, kde je málo lidí, ne na Sněžku

dajka123 ( 14. října 2020 12:18 )

Trpěla agorafobii – strach z otevřených prostor. "...už dřív bála chodit ven,..." Aha tak proto jsou všechny fotky pořízené venku. Please teď tu o Červené Karkulce. 😉

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud