Pátek 18. června 2021
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Jasno 32°C

Policie má vážné obavy v případu ztracené Maddie: Bude hlavní podezřelý vůbec obviněn?

Autor: jel - 
14. září 2020
11:50

Dlouhých 13 let policisté vyšetřují případ pohřešované holčičky Maddie McCannové, která zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz. V červnu oznámili, že hlavním podezřelým v celém případu je známý recidivista s bohatou trestní minulostí Christian B. Usvědčený pedofil však odmítá mluvit a případ je nyní na mrtvém bodě. Portugalská policie vyjádřila vážné obavy, že podezřelý možná nikdy nebude obviněn.

Němečtí vyšetřovatelé se domnívají, že holčičku unesl a také zavraždil právě Christian B. Ten si nyní ve vězení odpykává trest za zločiny spojené s drogami. V minulosti byl také odsouzen za znásilnění starší americké důchodkyně ve stejném letovisku, z něhož zmizela Maddie.

Právní zástupce možného únosce Friedrich Fülscher řekl médiím, že jeho klient se stal obětí justičního omylu. Se zmizením holčičky prý Christian B. nemá nic společného a s policií nikdy nebude mluvit, protože nemá, co skrývat. „Dříve zamrzne peklo, než bude můj klient spolupracovat s vyšetřovateli,“ prohlásil.

Zdroj blízký případu řekl pro britský deník The Sun, že němečtí kriminalisté jsou v posledních dnech na mrtvém bodě. Po zveřejnění jména a fotografie podezřelého totiž dostávali obrovské množství tipů, dokonce prý až stovky denně. V současné době už jich dostávají mnohem méně a většina jim ve vyšetřování příliš nepomůže.

S německými policisty chtěli prý spolupracovat jejich portugalští kolegové. Spolupráce však ztroskotala, když Portugalci vyjádřili vážné obavy, že podezřelý nebude nikdy obviněn.

Maddie zmizela v roce 2007 z portugalského Algarve, kde byla na dovolené s rodiči. V té době jí byly necelé čtyři roky. Ve stejném letovisku měl údajně v tutéž dobu pobývat také Christian B. Několik jeho známých už řeklo médiím, že se ohledně zmizení Maddie choval divně. Někteří tvrdí, že jim dokonce únos přiznal, jiní, že o tom dělal hloupé vtipy a chlubil se předvoláním.

brano34 ( 14. září 2020 14:13 )

Hlavními podezřelými jsou neustále rodiče Madeleine, Kate a Gerhard McCann.
Co s dcerou udělali po její smrti v apartmánu a kam ji pohřbili, ví jen Kate s Gerhardem. Svědomí jim nedává pokoj, 13 let se jim zdají noční můry a ještě nějaký čas budou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání