Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno, déšť 5°C

Davídek (†6) zemřel v dodávce smrti: Ani nestihl nastoupit do první třídy, smutní ve škole

Autor: shp - 
27. srpna 2020
17:47

I přes svůj nízký věk to byl nesmírně nadaný fotbalista. Profesionálním hráčem se už ale nikdy bohužel nestane. Veselý chlapeček Davídek (†6) zemřel se svými kamarády při tragické autonehodě u Liptovského Trnovce. Škola, do které měl nastoupit jako prvňáček, udělala dojemné gesto.

Obyvatelé slovenského Stropkova se jen těžce smiřují s následky tragické autonehody, která stála život pět lidí. Čtyři z nich byly přitom malé děti. Zamřel i malý Davídek, který byl vášnivým fotbalistou a chtěl nastoupit do přípravky. Velmi se také těšil na 2. září, kdy měl nastoupit do základní školy.

Paní učitelky ze školky se s Davídkem rozloučily a těšily se s ním na jeho novou životní etapu. Do školy měl nastoupit jen pár kroků dále od budovy, kterou navštěvoval jako předškolák. Nové paní učitelky se na chlapce s pověstí slušňáka těšily. Nyní se všichni ponořili do smutku.

Pietní místo

Pro chlapce vytvořili pietní místo. „Je nám hrozně líto, co se stalo, velmi nás to zasáhlo. Davídek byl zlaťoučké, milé a usměvavé dítě. Navštěvoval třídu motýlů. Všichni myslíme nejen na něho, ale i na ostatní, protože u nás prožili kousek svého dětství,“ řekla webu Pluska.sk ředitelka mateřské školy A. Hlinky Ľudmila Hecková.

Rodiče dětí nechali Davídkovi vyrobit srdíčko, na kterém je vyryto: „Posíláme pozdrav do nebíčka, Davídku náš, pro tebe. Chybíš nám a nikdy na tebe nezapomeneme. Tvoji spolužáci z třídy motýlků.“ Paní učitelky také s láskou vzpomínají na další oběti autonehody - Tadeáška (†11), Oliverka (†11) a Tobiáška (†10). S nimi zemřel i otec Marián (†43).

Tragická autonehoda

Jejich dodávka dostala nejspíš smyk na kluzké vozovce a srazila se s protijedoucím vozem. Policie obvinila ze smrti obětí řidiče Matúše (39), který je otcem Oliverka. Zemřelé pohřbili v neděli. Město Stropkov založilo pro pozůstalé dobročinnou sbírku. Zatím se podařilo vybrat v přepočtu přes 1,2 milionu korun.

Prcar ( 27. srpna 2020 18:19 )

Jděte s nima už do prrrrdele!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud