Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Třetí den pátrání u domu zmizelé mámy 4 dětí Jany: Kopou hned za vraty, do přístavku šli se sbíječkou

Aktualizováno -
12. srpna 2020
15:07
Autor: VaB - 
12. srpna 2020
13:52

Tři dny tvrdé práce mají za sebou kriminalisté z elitního útvaru Tempus. V domě ve Slavětíně pravděpodobně pátrají po ostatcích zmizelé Jany Paurové. Pomáhají jim čtyři čtyřnozí speciálové.

U žlutého domku ve Slavětíně na Lounsku už tři dny stojí několik policejních aut. Dvě hlídky tu jsou 24 hodin denně - musejí hlídat dům. Mezi nimi jsou tu i kriminalisté ze speciálního útvaru Tempus. Ti se zabývají případy, které jsou starší a nevyřešené. Pomáhají jim i místní kriminalisté z Loun. 

A právě v domě, ve kterém teď spíš bydlí policisté než majitel, žila zmizelá Jana Paurová. V roce 2013 za velmi nejasných okolností zmizela. Nikdo neví, kde je, nebo jestli je vůbec naživu. A to se teď snaží zjistit kriminalisté.

Janin manžel byl v mezičase odsouzen za násilí, jehož se měl na své manželce dopouštět. „Není to pravda, že jsem jí ubližoval. I milenci, co si s ní užívali, na ní modřiny neviděli,“ tvrdil v závěrečné řeči s úsměvem. Soudce mu na to řekl, že milence zajímaly jiné části těla, kde modřiny asi nebyly, a dal mu podmínku. Pro případné obvinění z toho, že by muž mohl mít prsty také v jejím zmizení, se nikdy nenašel dostatek důkazů.

Tasili sbíječku a lopaty

Ve středu brzy ráno se na místo vrátili kriminalisté a hned se pustili do práce. Jak Blesk zjistil, policisté pracují hned za vraty. Je tam dřevěný přístavek, ve kterém v úterý probíhaly práce se sbíječkou.

Video Policejní pátrání v místě bydliště 7 let pohřešované Jany Paurové. Hasiči si k domu přivezli bagr, na místě je také sací vůz a psovodi se psy, kteří jsou vycvičeni na hledání mrtvol - Václav Burian

Kriminalisté uvnitř pracují s lopatami a ven se valí oblaka prachu. Přesýpají vybouraný materiál. Nechtějí tak patrně promrhat žádnou šanci, nic se nesmí podcenit. Pomáhají jim v tom i hasiči ze Záchranného útvaru v Hlučíně. Ti na místo hasičskou tatrou dopravili i nakladač, zatím ale nebyl použit. 

Speciální psi a rentgen!

Na místě jsou také čtyři policejní psi se svými psovody. Podle informací Blesku jde o psy, kteří mají výcvik na vyhledávání mrtvých těl. Průběžně tak se všemi prohledávají místo, kde pracují kriminalisté. V úterý byl na místě i muž, který přivezl speciální rentgen na kolečkách. Ve středu se tam objevil druhý muž, měl podobné zařízení.

Přísně tajné?

Policie zásah potvrdila, nechtěla být ale nijak konkrétní. „Mohu potvrdit, že kriminalisté provádí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení, vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace. Děkuji za pochopení,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Druhý den pro Blesk uvedla, že v souvislosti s případem nebyl nikdo zadržen. Celému vyšetřování přihlíží i manžel zmizelé Pavel Paur. K místu se v úterý dostavil i syn. 

.tg.bb ( 13. srpna 2020 11:26 )

Doufám, že to nebyl planý poplach a že ji najdou. Ten Paur je totiž hodně nebezpečnej. Ty jeho pormluvy o milencích a alkoholu jsou jen smradlavá mlha. Nebyla to vražda v afektu, ale promyšlený čin. Jediné, co tam vadilo, byly ty děti, a zřejmě jim pusa drží na zámek, protože si je nějak pojistil.

vencakurnaa ( 13. srpna 2020 08:24 )

a PŘEKOPAT celý dům MĚLI již před 7. Lety !!! Nebo se pletu ? Každý na PAURA upozorňoval, ale .....

vencakurnaa ( 13. srpna 2020 08:22 )

Soud NEVYSLÍCHÁ ..tj. práce POLICIE která vše má ŘÁDNĚ PROŠETŘIT ( což se v tomto případě o5 NEKONALO - SEPSAT - předat Státnímu Zástupci ten se se spisem seznámí a teprve potom to putuje k Soudu !

liskabystrouska ( 13. srpna 2020 08:16 )

ten starsi kluk moc dobře vi co se stalo!!!....bude jako on .....

liskabystrouska ( 13. srpna 2020 08:01 )

kldyby ho mohli poldove poradne pridusit tak by nerad zazpival

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud