Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Největší pes světa má další rekord: Gigant ohromil i výjimečným věkem

Autor: ran - 
16. června 2020
22:23

Tenhle pejsek je trochu jako z pohádky o ošklivém káčátku. Samec německé dogy Freddy byl po narození nedochůdče a nejmenší štěňátko ve vrhu. Časem ale přerostl i pořádně vytáhlé chlapy a dnes je zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší pes světa! Navíc 17. května oslavil už 8. narozeniny, což je pro jeho rasu výjimečný milník.

Když se narodil, sotva jedl, dnes toho ale sežere v přepočtu za 15 000 korun měsíčně! Nejraději má hromady granulí, mletého hovězího a rád si pošmákne i na pečených kuřátkách. Kromě toho má pro něj jeho majitelka, Claire Stonemanová z britského Weetingu v Norfolku, vždy v zásobě nepočítaně pamlsků.

Něžný obr Freddy má při stoji na všech čtyřech 135 cm, a když se postaví na zadní, vyroste do úctyhodných 213 cm. „Raději ho chodím venčit hodně brzy ráno, abychom nepotkávali moc lidí. Na ulici budí respekt, lidé jsou většinou z jeho velikosti dost perplex, a často se ho i bojí. Prý vedle něj vypadám, jako bych si vyšla do parku s koněm!“ říká pyšná panička.

Kromě svého pašáka má ještě jednu německou dogu - jmenuje se Fleur a je to sestřička Freddyho ze stejného vrhu. Je o několik minut mladší, ale také již od pohledu o pěkných pár centimetrů a kilogramů menší. Protože Claire nemůže mít děti, obě svá přerostlá „miminka“ hodně rozmazluje.

Bylo to vidět i 17. května, kdy pro Freddyho uspořádala regulérní narozeninovou party. Obrovi udělaly radost speciální psí dort, balónky i zbrusu nové hračky. A že bylo co slavit. Freddymu totiž bylo už osm let, čímž se podle serveru deníku Mirror zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejstarší německá doga na světě. Na oslavě nechyběla ani Erin Manleyová, sedmiletá holčička ze sousedství, která se do Freddyho celá zamilovala.

Chodí ho navštěvovat alespoň dvakrát  týdně. „Když se s ním dívá na televizi, ční nad ní úplně jako hora. Ale my víme, že by jí nikdy neublížil. Je strašně hodný a mírumilovný,“ vypráví Erinin tatínek. Ostatně se znají celý život - holčička se narodila jen čtyři měsíce po pejskovi.

frantacizek ( 17. června 2020 05:58 )

tohle už je myslím víc poník než psek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud