Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Masový vrah Zdeněk podpálil bohumínský panelák: Tyhle všechny má na svědomí!

Autor: Michal Charbulák, Karel Janeček, ČTK - 
12. srpna 2020
05:00

Pyžamo, helma, neprůstřelná vesta a na rukou i na nohou obvazy… Tak policejní eskorta přivedla k soudu Zdeňka (54). Masového vraha, který zabil syna, vnuka, manželku a dalších 8 lidí! Žháře, kterého štvalo, že se žena přestěhovala, tak byt zapálil. Během dětské oslavy a s 15 lidmi uvnitř!

Muže, ze kterého byly vidět jen oči, přivezla před soud v Karviné sanitka v doprovodu policie. O tom, že byl Zdeněk K. při hrůzném činu sám plameny zasažen, svědčily četné obvazy na rukou i na nohou a také nemocniční pyžamo pod neprůstřelnou vestou.

Video Zdeňka K. (55) přivezla k soudu sanitka v doprovodu policejní dodávky - Michal Charbulák

Soud se s verdiktem dlouho nepáral, na proces si vrah počká ve vazbě s nemocnicí v Praze na Pankráci. „Soud plně vyhověl mému návrhu, a to z obou vazebních důvodů. Odůvodnil to hrozbou vysokého trestu a i obavou z opakování trestné činnosti,“ uvedl dozorující žalobce Michal Król.

Kanystr z benzinky

Ten pak na chodbě novinářům popsal i několik podrobností z vyšetřování. Zdeněk K. podle něj k zapálení bytu použil benzin, který si krátce předtím koupil na čerpací stanici. Opilý a s kanystrem v ruce v sobotu přišel k bytu, kde žili syn, jeho partnerka a také žhářův vnuk a manželka.

Nedomníváme se, že byl v bytě. Zda vylil hořlavinu do bytu přes pootevřené či zavřené dveře, budou muset posoudit znalecké posudky,“ uvedl Król. Žhář pak u soudu připustil, že benzin nalil pod dveře a posléze i na ně. Co se dělo vzápětí, však popsat odmítl.

Projevil lítost

Motivem činu byly podle státního zástupce spory se synem Lukášem a pak i s manželkou Silvií. Spouštěčem byla podle něj i emocionálně nezvládnutá situace, kdy se útočníkova manželka od něj (pozn. red. – asi před měsícem) odstěhovala právě k synovi.

Video Tragédie v Bohumíně. Po žhářském útoku zemřelo 11 lidí, mezi nimi tři děti - ZZS Moravskoslezského kraje

Jako motiv uvádí snahu postrašit manželku a syna. Tvrdí, že si neuvědomil, co může způsobit. Aktuálně projevuje určitou lítost. Nicméně - co si o takové lítosti myslet,“ dodal Król. Zdeněk údajně začal pít po smrti syna Marka. Ten měl spáchat sebevraždu skokem pod vlak. Jeho jméno a data narození i úmrtí má muž vytetované na hlavě.

Oslava dětských narozenin?

V bytě bylo v době útoku 15 lidí údajně na oslavě dětských narozenin. Oheň zabil útočníkovu manželku, syna, vnuka a jeho matku. Zemřely i další dvě děti pozvané na oslavu. Přímo v bytě plameny a kouř usmrtil šest lidí. Dalších pět lidí zemřelo po pádu z okna a čtyřem se podařilo z bytu uniknout na sousední balkon.

96395 ( 18. srpna 2020 06:42 )

Bohuzel, bejvavalo, dnes dostane nalepku moncak a bude tam chranen jak konvalinka v zime.

96395 ( 18. srpna 2020 06:40 )

Chytraku, ty asi nevis jak rychle se siri ohen s pomoci benzinu, to rozhoduje jen nekolik vterin, takze na premysleni neni cas, reaguje pouze a jenom pud zachovy. 2-3 vteriny nez si uvedomis co se vlastne deje a pak uz nemas vic casu, tak bud skocis nebo te to pohlti. Tobese to keca, kdyz sedis a ohen ti nelize perdel. Blby kecy jen.

Pendrek ( 13. srpna 2020 12:00 )

máte pravdu také ho často nevenčili, kdo by s ním jezdil z 11 patra zase zpět.....

Pendrek ( 13. srpna 2020 11:55 )

Mislivče máš docela bystrý postřeh jak je možné, že tak hrozně nenávidíš naše nejlepší čtyřnohé přátele a jejich páničky? Myslíš - mislíš, že to není PRIMITIVNÍ a navíc se považuješ za slušného člověka?......

liskabystrouska ( 13. srpna 2020 08:00 )

Prcar

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud