Dojemná vzpomínka kolegů na Radka z tragické nehody u Černožic: S partnerkou ho zabil mladík v BMW

Autor: chal - 
7. června 2020
12:12

Nedělní nehoda dvou osobáků u Černožic na Královéhradecku rozesmutnila mnoho lidí. Po čelním střetu zůstali tři mrtví - viník nehody, mladý šofér BMW Petr N. (†26), a partnerský pár z druhého auta. Po profesionálním řidiči Radkovi Ž. (†40) a Janě V. (†30) zůstala čtyřletá dcerka, která při bouračce utrpěla vážná zranění. Kromě příbuzných zdrtila tragédie také Radkovy kolegy, kteří na sociálních sítích na zesnulého kamaráda dojemně vzpomínají.

Pro rodiny všech zúčastněných to musel být obrovský šok. V neděli dopoledne na rovném úseku mezi Jaroměří a Černožicemi na Královéhradecku došlo k tragickému čelnímu střetu BMW se škodovkou.

Bavorák řídil mladý Petr N., který nehodu způsobil riskantním manévrem, kdy ve vysoké rychlosti přejel do protisměru, kudy bohužel zrovna jel Radek Ž. se svou partnerkou Janou a jejich čtyřletou dcerkou.

Podle svědků neštěstí se oba řidiči snažili na poslední chvíli vyhnout, střetu ale bohužel zabránit nedokázali. Vozy do sebe narazily, náraz byl devastující. Oba řidiči byli podle svědectví ostatních šoférů na místě mrtví, Petr N. ze svého vozu dokonce vyletěl ven. Janu se lidé snažili oživovat, bohužel marně.

Hrozivou bouračku tak přežila jen čtyřletá dcerka Radka a Jany, která skončila ve vážném stavu v nemocnici. Holčička utrpěla těžká zranění, z nejhoršího je už ale podle příbuzných venku a není v ohrožení života.

Neštěstí kromě příbuzných zesnulých tvrdě zasáhlo i Radkovy kolegy z řad profesionálních řidičů, kteří se sdružují ve facebookové skupině Vzpomínky na kolegy - dodávkáři, kamioňáci a ostatní.

Na stránce se objevilo už několik příspěvků vzdávající hold Radkovi i Janě, jedním z posledních je dojemné video s fotografiemi rodiny, které doprovází píseň Jednoho dne se vrátíš od Věry Špinarové.

Autor videa také připomněl plánované, typicky šoférské loučení s Radkem a Janou. V době jejich pohřbu, tedy 11. června v 11 hodin dopoledne, profesionální řidiči dlouze zatroubí na počest zesnulých. Své vozy navíc opatří černou stuhou. Dojemné video končí slovy „Navždy v našich srdcích“.

Členové skupiny jen těžko skrývali dojetí. „Nejde zadržet slzy, zapálím svíčku a na auto dám černou stuhu... Odpočívejte v pokoji,“ napsal Jan M.

OlafKurefsen ( 7. června 2020 23:09 )

Je nutné aby takový blbeček v bmw konečně zabil třeba haranty od stbáka babiše nebo jiného dementního politika aby se změnily zákony

Martin32 ( 7. června 2020 20:41 )

Stačilo mu jednou sebrat řidičák a rovnou doživotně. Měly by být zákony na to, že takovým magorům by neměly být vůbec vydávány.

kralovna-vsech-mori ( 7. června 2020 18:15 )

Něco tak blbýho jsem dlouho nečetla.

kralovna-vsech-mori ( 7. června 2020 18:14 )

Je mě líto holčičky a příbuzných toho Radka a jeho partnerky. Rodiny toho šmejda mě líto není. Kdyby mu fotr nekupoval auta tak by ten magor nemohl nikoho sejmout. Až ho budou pohřbívat, tak zastaví dopravu s budou řvát jaký to byl dobrý syn. Něco jako Kočkovi.

mascula ( 7. června 2020 18:04 )

no to je zase blábol. To by policajti museli být jasnovidci, aby tušili, kde se zrovna může stát nehoda a byli tam

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud