Alkohol a nezájem: Matka Tadeáška (†4 měs.) byla jako dítě zanedbávaná, tvrdí rodinný přítel

Autor: M. Voldřich, J. Kříž, ran - 
2. června 2020
05:20

Za smrt Tadeáška (†4 měs.), jehož tělíčko se v sobotu našlo v Labi poblíž Vliněvsi na Mělnicku, možná přece jen padne nějaké obvinění. Pitva již zcela vyloučila kojencovu vraždu, kvůli domnělým pochybením v péči však policie prověřuje matku (23). Ta přitom sama byla v dětství zanedbávána, říká známý jejího otce.

Zmizení Tadeáška nahlásila jeho matka v pátek večer policii. Prý se opalovala v parku v Hoříně na Mělnicku, zdřímla si, a když se probrala… dítě i s kočárkem bylo fuč. Od pátku policisté chlapečka hledali, v sobotu vytáhli poblíž Vliněvsi z Labe bezvládné tělíčko.

„Podle předběžných výsledků soudní pitvy bylo vyloučeno cizí zavinění smrti dítěte, nicméně prověřujeme možné nedbalostní jednání ze strany další osoby, především matky,“ řekla v pondělí Blesku policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že ještě není stanovena právní kvalifikace kauzy.

„Právní kvalifikace bude záležet na vyhodnocení důkazní situace. Podle informací z médií bych uvažoval o trestných činech usmrcení z nedbalosti, kdy hrozí pachateli až tři roky vězení, případně opuštění dítěte, kde u dítěte mladšího tří let hrozí až pět let vězení,“ řekl Blesku Černý.

Podle informací televize Nova byla prý matka Tadeáška Veronika (23) dlouhodobě problémová. Měla přijít 13. května na mělnickou sociálku, položit dítě na stůl a říct, že dítě nechce. Jak televizi řekla známá Veroniky, několikrát prý dokonce byla viděna s kočárkem opilá. 

Podle informací Blesku Veronika sama vyrůstala v nezdravém rodinném prostředí. Babička miminka se o svou dceru, Tadeášovu mámu, příliš nestarala. Zároveň prý také pila a již během útlého dětství svou dceru opustila a ta zůstala jen s otcem. „Vždycky jsem si ho vážil, že vychoval dítě jako chlap. Dělal pro ni první poslední,“ řekl Blesku dlouholetý známý Tadeášova dědečka. Potvrdil, že muž pomáhal své dceři i s péčí o miminko.

 

pooomeranc ( 2. června 2020 14:10 )

Proč ho ta dementka pokládala na sociálku na stůl?Kdyby se ho chtěla zbavit, tak babybox je jasná volba.

pooomeranc ( 2. června 2020 14:06 )

Pomáhalo jí plno lidí, její otec jí nakoupil věci pro dítě, chtěl jí nechat byt, i se o malýho staral se svou družkou(nebo u koho malej byl, když smažka ho někomu vrazila a zmizela třeba na 14 dní).Jenže pak vždycky přilezla a malýho si vzala.Ten její táta by se o něj třeba staral rád pořád, mohli si ho vzít do pěstounský péče, ale to ta pi.z.da zřejmě nechtěla.Tak teď je mrtvej Naprosto nic tu svini neomlouvá a je jedno, že neshledali cizí zavinění, ona je ta, která ho má na svědomí, zabila ho svým chováním A když ho nechtěla dát svýmu tátovi, tak proč lezla na sociálku?Mohla ho šoupnout do babyboxu, když ho tak nechtěla.Čili jeho smrt je jen její vina!!!

spania ( 2. června 2020 13:03 )

Celé je to divné.Podle mně za to může ta matka.A pokud to dítě vlastně nechtěla,tak se ho asi snažila nějak zbavit.Hrozná kráva.Kdo ví jak to celé bylo.Není přece normální,aby šla máma s malým dítětem na procházku,sedla si někde na lavičku a usnula a ještě neví,že jí někdo během chvíle odvezl kočár i s dítětem.Hrozná blbost.Tak si to dítě v kočáru zamířilo asi samo k řece...

Mamba ( 2. června 2020 12:32 )

Je jednoduché to svést i na sociálku,nezastávám se jich,plno lidí si často ani neuvědomuje,kolik případů vlastně mají,a kolik jich na jednotlivé obvody je,takže by kolikrát celé dny nedělali nic jiného než chodili ,kon­trolo­vali,­atd.,ik­dyž línejch lidí tam je pořád dost.Nicméně v tomhle případě jasně pochybili,protože jestliže jim matka dítě položila na stůl a řekla že ho nechce,už předtím měla problémy,měla být hlídaná daleko víc než jiní,a po tomhle měli dát nějakej podnět k posouzení jestli je matka vůbec schopna o dítě se posta­rat,sou­dem,a­pod. Jejich laxním jednáním a jednáním úřadů svou měrou jasně přispěli k tomu co se pak stalo. Případ byl !jasnej" od začátku,protože žádná matka by si "nedovolila" usnout někde,když má dítě v kořárku,kór když by tam byla sama,.... Samozřejmě každá má právo na to ukázat že i po minulosti která nebyla růžová má šanci začít nový lepší život ale v tomhle případě bylo jasně vidět že to bylo špatný,a jakmile byly byť sebemenší signály,měly úřady okamžitě zasáhnout,a hlídat jí denně,.. To pak takhle dopadá. a její kámošky krávy místo aby to hlásily si ted honěj "popularitu" tim jak budou mlít o tom jak byla na dítě hnusná? Slepice zk..ven....

verprag ( 2. června 2020 11:31 )

Obžalovat nejen matku a i sociálku, popřípadě nejbližší kamarádky, které nečinně přihlížely jejímu surovému chování k miminku!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud