Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Erika stíhají za vraždu manželky: Před soud předstoupil v igelitovém pytli!

Autor: jel, shp - 
5. května 2020
19:01

Případ, který otřásl sousedním Slovenskem, nadále pokračuje. Minulý týden tamní policisté během speciální operace zadrželi Erika K. z Banské Bystrice. Ten měl zavraždit svoji manželku. Navíc údajně nutil také jinou osobu, aby se na vraždě podílela. S ohledem na hygienická opatření ho k soudu policisté přivezli v plastovém pytli. 

Erik K. měl nějakou dobu pobývat ve Velké Británii a po návratu na Slovensko nebylo vše podle jeho představ. Zjistil totiž, že mu prý manželka nebyla věrná, a to ho rozzuřilo natolik, že se rozhodl pro vraždu.

Maminku sedmi dětí vrah odvezl na odlehlou cestu a tam ji nožem zavraždil. Tím však hrůza ještě neskončila. Podle slovenské agentury TASR Erik mrtvolu převezl k nedalekému rybníku a tam donutil dalšího nejmenovaného člověka, aby jeho manželku zakopal. 

Nezvěstná už od března

Žena z Krompachů byla podle informací TV Markíza nezvěstná od března. Policie ve spolupráci s NAKA – Národní kriminální agenturou – rozjela rozsáhlou akci Kamiben (v překladu láska). Během ní byl Erik zadržen a umístěn za mříže. Tělo zavražděné měl podle televize zakopat 100 kilometrů od osady, kde spolu s dětmi žili.

K soudu v pytli

K soudu byl hrůzný pachatel převezen opravdu v neobvyklém oděvu. Měl na sobě plastový pytel i igelitové návleky na boty, nechyběly rukavice ani rouška. To vše bylo samozřejmě opatřením proti současné koronavirové pandemii.

„Soudce pro přípravné jednání Specializovaného trestního soudu (...) dnes rozhodl o vzetí do vazby osoby E. K., která je obviněna z obzvlášť závažného zločinu úkladné vraždy,“ uvedla podle TASR mluvčí soudu Katarína Kudjáková s tím, že obviněný ani prokurátor proti rozhodnutí nepodali stížnost, a to je tak pravomocné.

Další videa
Články odjinud