Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Tělo Marie (†26) našli 10 km od hranic: Zavraždil ji snoubenec?!

Autor: vk - 
8. března 2020
15:29

Pouhých 10 kilometrů od českých hranic došlo k mordu, který otřásl celým Německem. Viníka zřejmě odhalili teprve teď, po dlouhých osmi letech!

Bylo 26. května 2012, když se po tehdy 26leté Marii Baumerové z bavorského Muschenriedu slehla zem. Její zoufalý snoubenec Christian F. dokonce vystoupil v televizi ZDF, kde plakal a prosil, ať se jeho láska vrátí. Výsledek? Nic, žádné zprávy, žádné stopy... O rok později bylo tělo ženy nalezeno v lese, kam chodila běhat. Teď prokuratura vznesla obžalobu a jako vraha Marie označila právě Christiana F. (35)!

Usvědčuje ho analýza ženiných vlasů, ve kterých bylo sedativum Tavor. K němu měl coby pečovatel ve špitále v Řezně přístup. Před zmizením Marie si prý navíc vyhledával na internetu výrazy jako »smrtelná dávka lorazepamu « či »dokonalá vražda «. Momentálně je za mřížemi a čeká ho soud. S vraždou Marie byl spojován už v roce 2013, tehdy ale proti němu neměli vyšetřovatelé žádné důkazy.

Mord jako u nás

Podobný případ se stal i v Česku, když Robert Neff Novák zavraždil svou 28letou manželku Irenu (dceru spisovatele Ondřeje Neffa). Nejdřív po ní vyhlásil pátrání a dál bydlel s pozůstalými. Po dvou týdnech se přiznal, že ji 23. února 2008 zavraždil a její tělo zakopal. Za vraždu vyfasoval 13 let.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání