Horor v cirkuse: Rys před očima dětí napadl cvičitele!

Autor: rc - 
26. února 2020
12:23

V děsivý zážitek se proměnilo cirkusové představení na severu Gruzie. Při drezuře tam napadl rys svého trenéra! Zvíře, které bylo na vodítku, se během představení vzepřelo, skočilo na svého cvičitele a drápy se mu zaseklo do hrudi, krku a hlavy. Z hlediště se ozýval křik vyděšených dětí!

K incidentu došlo ve městě Cchinvali v separatistické Jižní Osetii, která leží na severu Gruzie. Na cirkusové představení, kde vystupovala celá řada zvířat včetně krokodýlů, hadů a opic, se přišly podívat hlavně rodiny s dětmi. Show probíhala bez problémů, dokud nepřišlo na řadu číslo s rysem, kterého na vodítku do manéže přivedl cvičitel. Šelma udělala pár cviků a pak začala přešlapovat na vysoké stoličce. Muž ho zatahal za vodítko, aby ho přiměl ke spolupráci, ovšem rys odmítl spolupracovat a nechtěl seskočit. Cvičitel proto zatahal za vodítko větší silou, až se stolička převrátila a rys spadl.

V tu chvíli se šelma rozzuřila a drápy se několikrát ohnala po svém trenérovi. Vystrašení diváci začali zděšením křičet. „Bylo to děsivé. Nebyl tam žádný ochranný plot kolem manéže, kde se vystupovalo,“ uvedla jedna z matek pro britský deník The Sun. Rys ostrými drápy sekl svého cvičitele do hrudníku, krku a hlavy. Jak moc vážná zranění utrpěl, to však není jasné.

Podle informací The Sun cirkus, který zrovna objížděl východní Evropu, odmítl incident komentovat. Hrůzné představení však zachytila kamera a video se objevilo na sociálních sítích. Ochránci zvířat se začali bouřit, že se trenér choval k rysovi krutě. „Žádné cirkusy nebudou humánní z jednoho jednoduchého důvodu – trénování jde ruku v ruce s krutostí,“ uvedla aktivistka Irina Novožilová.

Video Horor v cirkuse: Rys před očima dětí napadl cvičitele! - Facebook

 

sigmae ( 27. února 2020 01:02 )

dobře mu tak hajflovi, chudák rys

miasek ( 26. února 2020 18:15 )

Nedovedu si predstavit, jak ta hudba musi vadit zvireti, kdyz me vadi. A cviciteli to preji. Zvirata nemaji byt v cirkuse!

zkratik ( 26. února 2020 17:15 )

měl mu ukousnout rypák

sacred10 ( 26. února 2020 16:14 )

Dobře mu tak,nemá to zvíře takhle tahat a vůbec nejlepší by bylo ho nechat volně běhat v přírodě.Není mi líto toho člověka,ale toho zvířete.Lidi jsou horší než zvířata!

titan33 ( 26. února 2020 15:51 )

dravé zvíře co patří do volné přírody tak ho cirkusáci tyranii dostanou do klece a na jeviště a to zvíře se začne bránit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud