Ele z Ledče nad Sázavou podřezali milované psy: Utekli k sousedovi, vyhrožoval, že je zabije, tvrdí

Autor: čad, dce - 
6. prosince 2019
19:02

Nevyslovitelná hrůza a smutek čekaly na paní Elu (27) doma v Ledči nad Sázavou. Místo přivítání od jejích psích miláčků objevila jatka - neznámý pachatel se vloupal do kůlny, kde měli dva psi přebývat, a bez slitování je podřezal. Majitelka přiznává, že jí psi utekli k sousedovi, a vše vyústilo v nepříjemný konflikt.

Problémy začaly letos začátkem září. „Tehdy jeden z trojice mých psů zaběhl k sousedovi na zahradu,“ uvedla Blesku.cz majitelka psů Ela D. z Ledče nad Sázavou. „Poškodil tam klec pro dravce, na kterého se patrně snažil dostat. Šla jsem se okamžitě sousedům omluvit s tím, že škodu pochopitelně nahradím. Tehdy mě bylo sousedem řečeno, že ještě jednou se to stane, a psy zastřelí,“ vzpomíná chovatelka psů na tehdejší nepříjemnou událost.

Ve středu tento týden ráno Ela D. našla své psy opět na pozemku souseda. Nikdo nebyl doma a pod sokolnickou berličkou na zahradě prý ležel mrtvý dravec. „Psy jsem odvedla zpět domů a pětiletou fenku argentinské dogy Ellri spolu s křížencem staforda Ruffusem jsem zavřela na zahradě do kolny. Tříletý Mauros zůstal v domě. To ho zachránilo! Spěchala jsem do práce, a tak jsem se rozhodla, že se sousedy to vyřídím druhý den,“ vyprávěla Blesku chovatelka.

Okolo poledne však do kolny na pozemku chovatelky rozbitým oknem vnikl zatím neznámý útočník s nožem v ruce. „Ti psi byli vítací, tak ho zřejmě radostně uvítali, když do nich začal nečekaně bodat, a pak je ještě podřízl,“ vypráví a nechce stále věřit děsivé brutalitě útočníka Ela D.

Tříletý Mauros, rovněž argotická doga, útok přežil jen díky tomu, že ho majitelka zavřela v domě. Podle chovatelky už první bodné rány do těl psů byly dle vyjádření přivolaného veterináře smrtelné.

Majitele mrtvého dravce ze sousedství se Blesku.cz nepodařilo zastihnout. Celou věc šetří policie, pachateli za porušení domovní svobody a poškození cizí věci hrozí až tři roky vězení. 

Ma Grulichov ( 9. prosince 2019 13:02 )

Chlap by byl v právu kdyby nebyl idiot a hned impulzivně psy nezabil. Takhle je to, čeho se dopustila majitelka psů nic oproti jeho brutálnímu zabití psů... Nejsem zadnej "čoklař", jen vidím rozdíl v adekvátní pomstě a nesmyslném zabití.

tonka4 ( 9. prosince 2019 02:29 )

Není psáno, že dravce zabily psi, ale že tam byl mrtvý pták. Majitel dravce měl ptáka odnést k veterináři, který by určil příčinu smrti a podle toho pak jednat s majitelkou psů. Brutálně zavraždit jakékoliv zvíře je nepřípustné a to se musí trestat!

jiri.k ( 8. prosince 2019 18:02 )

Za mě úplně v pořádku. Upozornil jí na to. Nehledě na to že cena dravce jistě daleko převýší cenu všech tří nezvladatelných psů. Kdyby se mi stalo to samé, zachoval bych se stejně. Koneckonců mám jorkšíra, sousedi staforda, který se už jednou k nám pokoušel podhrabat, mám připravené v pohotovosti vidle a krumpáč.

Kubaj CZ ( 8. prosince 2019 15:21 )

Přesně. Btw taky jsem z Marienbadu

Kubaj CZ ( 8. prosince 2019 15:18 )

Vůbec se nedivím. Víte, někteří včetně mě mají ptactvo rádi stejně jak pejskaři psy. A kdyby někoho pes zkoušel napadat mého ptáka, tak bych ho bránil. A neváhal bych to zastřelit. Je to její chyba a měla by dostat minimálně podmínku nebo vězení za to že si neumí hlídat psa. A stejně brutální jako podrezat psa je nechat svého psa zabít jiného nebo nechat zabít nějaké jiné zvíře. Takže se uklidněte čoklaři protože právě ten chlap by na tom měl být líp než ona, protože ta nana si se svým psiskem začala první a to že ji utekl jednou a ohrozil ptáka by se mělo trestat. A když ji ho zabil tak pokutu a vězení náně co je blbá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud