ONLINE: Strůjci apokalypsy v Prešově? Policie poslala do vazby tři dělníky

Aktualizováno -
9. prosince 2019
17:32
Autor: dce, VaB, yks - 
6. prosince 2019
12:50

Slovenským Sídlištěm III. v Prešově krátce po pátečním poledni otřásl výbuch plynu v jednom z místních paneláků. K explozi došlo v jednom z vyšších podlaží ve dvanáctiposchoďovém domě. Záchranáři potvrdili 8 obětí na životech. Jednu se ale stále nepodařilo najít. Ve vazbě skončili tři dělnícim, kteří pracovali na výkopových pracích.

  • Ve slovenském Prešově došlo k explozi 12patrového věžáku!
  • Katastrofa se odehrála ne Slovenském Sídlišti III. krátce po pátečním poledni.
  • Za příčinu byl označen výbuch plynu v jednom z vyšších podlaží 12poschoďového domu.
  • Záchranáři uvedli, že zemřelo 8 lidí. Jednoho z nich ale ještě nenašli. Evakuovány byly desítky osob.
  • V souvislosti s tragédií policie obvinila 3 osoby. Ty skončily ve vazbě.
  • Budova bude muset být podle statiků nejspíš stržena, nebo alespoň čtyři její horní patra.

Výbuch paneláku v Prešově
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:10
7. 12. 2019

I mluvčí Prešova nakonec dementoval zprávy o tom, že obětí je 9. Stále platí, že jich je 8, ale jednu se stále nepodařilo najít.

17:48
7. 12. 2019

Podle slovenského webu Korzár jsou mezi šesti zadrženými konatelé firmy i dělníci, kteří v pátek prováděli výkopové práce na Mukačovské ulici.

17:41
7. 12. 2019

Zmatky nad počtem obětí

Zatímco vedení města Prešov tvrdí, že bylo nalezeno 9 obětí, hasiči to dementovali. Požárnicí tvrdí, že obětí je stále 7 potvrzených a osmou se nepodařilo najít.

16:58
7. 12. 2019
!

Obětí prešovské tragédie je už 9, uvedlo vedení města Prešov. Všechny se již prý podařilo identifikovat.

16:23
7. 12. 2019

Policisté na brífinku v Prešově oznámili, že krajský vyšetřovatel začal trestní stíhání pro trestný čin všeobecného ohrožení. Podle informací webu Korzár mělo být zadrženo šest osob. „Povím to natvrdo, s přestavbou celého bytového domu hasiči nesouhlasili. Nesouhlasili jsme se stavebními úpravami z roku 2017. Byly tam porušeny některé předpisy. To mohlo způsobit i pád schodiště, přes které jsme nemohli vnitřek evakuovat,“ řekl ČTK šéf prešovských hasičů Ján Goliáš.

16:19
7. 12. 2019

Co si o výbuchu paneláku myslí jeho domovník?

„Pravděpodobně došlo k proražení potrubí - buď přípojky, nebo hlavního řádu, při tom překopávání elektrické přípojky, které tam dělají,“ řekl TV Markíze.

16:15
7. 12. 2019
!

V prešovském paneláku bydlel i známý slovenský sportovec Miloš Šárpataky. Co se mu stalo, se dozvíte zde. 

Slovenský sportovec Miloš Šárpataky.
14:38
7. 12. 2019

Celkový počet obětí bude nejspíš 8

„Hasiči prohledali všechna poschodí a nenašli žádné další oběti výbuchu a následného požáru v Mukačevské ulici v Prešově. Podle informací od policejního sboru a informací, kterými disponujeme, se poslední nezvěstná osoba nachází na 12. poschodí. I přes snahu hasiči nenašli nic. 12. poschodí bylo nejvíce zasažené detonací a následným intenzivním požárem. Celkově tedy předpokládáme, že počet obětí je 8, potvrzených a nalezených je 7. Hasičský a záchranný sbor bude pokračovat v činnosti na základě požadavků krizového štábu a policejního sboru,“ uvedlo Prezidium Hasičského a záchranného sboru.

14:01
7. 12. 2019

Bezpečnostní kamera z nedaleké restaurace zachytila výbuch prešovského paneláku. Došlo k němu pár sekund před 12:13.

 

 

Video Výbuch paneláku v Prešově - CCTV/Facebook
13:27
7. 12. 2019

Lidé evakuovaní z okolních bytovek se mohou vrátit pro své věci. Vše nasvědčuje také tomu, že se budou brzy moci vrátit na stálo.

Obyvatelé z poškozeného prešovského paneláku dostali dočasné ubytování.Obyvatelé z poškozeného prešovského paneláku dostali dočasné ubytování.
13:13
7. 12. 2019

Při pohledu na ranní záběry z Prešova se dělá člověku smutno...

Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.
12:37
7. 12. 2019

Záchranáři, hasiči i policie byli na místě prešovské tragédie i během noci.

Video Noční záběry z poničeného paneláku v Prešově - Policie SR
11:37
7. 12. 2019

Podle evidence města Prešov má bydlet v postiženém domě v Mukačevské ulici 96 lidí.

Výbuch paneláku v Prešově.
10:55
7. 12. 2019

Policie uvolnila další fotografie z nočního zásahu. Výbuch poškodil také mnoho aut, která byla zaparkována v okolí. Za pomoci odtahové služby je bude policie během dneška odklízet a uvolňovat tak prostor v okolí domu. 

Záběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v PrešověZáběry z nočního zásahu po výbuchu paneláku v Prešově
10:49
7. 12. 2019

Panelák je podle předběžného ohledání zřejmě odsouzen k demolici. Hasiči se dovnitř dostávají pouze z venku. „Statici jsou na místě od včerejšího večera. Už víme, že potřebujeme shodit minimálně jedno podlaží, které ohrožuje ostatní bloky. Postupně uvidíme, jak nízko budeme muset se shazováním podlaží jít,“ řekl Goliaš. 

liana@... ( 10. prosince 2019 14:28 )

Existujú a dajú sa zohnať záchranné vaky s bezpečným doskokom aj do 40 m. Lenže to by najprv musela vláda dať na to peniaze. Nepovažujú to za potrebné - vaky do požiarnického vybavenia. Potrebnejšie je napr. vianočné osvetlenie - výzdoba pre palác vrchnej madam za 570 000 eur. Prešovu stačí od nej 5000 eur. A to by ma zaujímalo, čo vlastne dostanú a či vobec niečo dostanú z darovanej sumy, zo sumy od premiéra, i z toho založeného účtu - konkrétne postihnuté rodiny. Požiarne vedenie by aspoň nemuselo alibisticky rečniť, že vaky sa nemohli použiť - mohli sa, lenže žiadne neboli k dispozícii. A zrejme ani nebudú v budúcnosti - NIE SÚ TOTIŽ POTREBNÉ - to je názor požiarníckych "odborníkov" z Prešova ..
http­s://ww­w.ic­brin­dle.co­m/Res­cue-Jump-Cushion

yxunomei ( 10. prosince 2019 13:53 )

Přesně, proč kruci viní nějaký kopáče, kteří kopali potrubí dole a vybouchlo to nahoře? To už ani selský rozum nebere. Jedinou jejich vinou mohlo být to, že u nich došlo k úniku plynu a nenahlásili to. V tom případě je ale na pováženou do jaké míry je to jejich vina, k úniku došlo a dochází. To se prostě stává, děje se to denně a lidi za to sedět nejdou - tady se do toho vložil další faktor a to totální selhání zabezpečení, co jsem četl tak požární předpisy objektu totálně zanedbány. Stavební úpravy nerespektovali úniky, odvětrání šachet kvůli přesně těmto případům. A nikdo s tím nic nedělal? To je komplexní selhání jako prase, podobně jako v Černobylu, výbuch způsobilo "pár" lidí ale smrt tolika lidí zavinilo daleko víc lidí, ne-li celý systém. A jestli s tím nic neuděláte, stále toto bude hrozit, stále vás to vrhá na úroveň zabezpečení ruska.
Každopádně upřímnou soustrast pozůstalým, je to velká tragédie ... a poprosil bych samoserský čecháčky ať radši nepíšou, než sem cpát tyhle blitky co tu píšou, je mi stydno že něco takového roste mezi námi.

liana@... ( 9. prosince 2019 19:14 )

A ty že nie si rasista ? - tomik007 - pokrytec zatuchnutý ! Už si tu hodil niekde svoj kec, že si čisto proti rudým komunistúm.. Odrazu schvaľuješ primitívne kydanie na celé Slovensko od mckenzie, ktorý si asi myslí, že je anglosas, len zabudol písať po anglicky !!!

starymlok ( 9. prosince 2019 17:09 )

Idio-te,mezi lidi nepatříš ty, sprostý h.ovado

Evka4 ( 9. prosince 2019 15:36 )

Nejvyšší viník je ten, kdo dal pokyn k pracím, ke kterým měli hasiči výhrady, nepovolili je, a spor se vedl od r.2017.Netrestala bych dělníka, který prokopl plynové vedení, to se stát může. Průšvih je asi na předsedovi SVJ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud