Známý sportovec bydlel v paneláku smrti: Měli jsme štěstí v neštěstí, ozval se po výbuchu

Autor: rc - 
7. prosince 2019
16:11

Slovensko šokovala tragédie, která se stala v pátek ve městě Prešov. V jednom z paneláků na Sídlišti III. došlo k výbuchu plynu. Při neštěstí zemřelo osm lidí. V zdevastované bytovce bydlel i slavný sportovec Miloš Šárpataky, člen házenkářů Tatran!

Video  Slovenská policie zachytila záchranné práce.  - Policie SR

Ohlušující rána se ozvala v pátek dopoledne Sídlištěm III. ve slovenském městě Prešov. V jedné z tamních bytovek vybuchl plyn. Exploze, která se stala ve vyšším poschodí domu, si vyžádala osm obětí. Záchranářka Silva popsala hrůzné okamžiky, které nastaly po výbuchu. „Šla jsem zjistit, zdali se dá utéct, vedle hořel byt, křičela sousedka, asi uhořela, nemohla jsem se k ní dostat, dveře byly zamknuté. Přes výtah ani schody se nedalo dostat nikam,“ uvedla pro slovenský deník Pluska Jeden Deň s tím, že jí z hořícího pekla pomohli hasiči.

V paneláku bydlel s přítelkyní i slovenský sportovec! O střechu nad hlavou přišel člen týmu házenkářů Tatran Miloš Šárpataky. „Zpráva o neštěstí zastihla výpravu házenkářů Tatrana, která je na výjezdu na zápase SEHA ligy v Novém Sadě a Skopje,“ uvedl Ivan Kriššák pro Pluska Jeden Deň s tím, že Šárpataky naštěstí v době výbuchu nebyl doma. „Dobrou a nejdůležitější zprávou je, že Miloš i jeho přítelkyně jsou v pořádku. V době výbuchu se nenacházeli v domě,“ dodal Kriššák s tím, že tým sobotní zápas hodlá začít minutou ticha.

To potvrdil i sám Šárpataky, který se k tragédii vyjádřil na sociální síti Facebook. „V první řadě jsem nesmírně šťastný, že jsme s Larou oba dva živí a zdraví a měli jsme štěstí v neštěstí, jen díky našim rodinám máme teď kde být, protože podle posledních informací jsme přišli úplně o všechno,“ uvedl v komentáři.

rentierskej ( 7. prosince 2019 20:58 )

když už se na tom neštěstí bulvár přiživuje, tak snad můžete napsat nějaké číslo účtu, kam lze finančně přispět. JSTE ÚPLNĚ NA HOV*NO!
jinak si to musí každý dohledat v regionálním, slovenském tisku, že...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud