Exprezidenta Kisku obvinili kvůli jeho rodinné firmě: Je to kampaň, brání se

Autor: ČTK - 
6. prosince 2019
11:51

Slovenská policie obvinila podle listu Sme bývalého prezidenta Andreje Kisku, a to v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska v reakci zaslané ČTK stíhání označil za politickou kampaň. Policie už ve čtvrtek obvinila expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal poslance, kterého soudy potrestaly za protiromské výroky.

Podrobnosti o stíhání Kisky nejsou známy. Policie ale dříve obvinila jednatele KTAG v souvislosti s daňovým deliktem firmy při financování Kiskovy kampaně před prezidentskými volbami v roce 2014. V minulosti byl jednatelem KTAG i Kiska.

Multimilionář Andrej Kiska, který zbohatl podnikáním před zvolením hlavou státu, byl prezidentem do poloviny letošního června.

Kiska je na Slovensku prvním exprezidentem, který ve vysoké politice hodlá zůstat. Jeho strana Za lidi se v listopadovém průzkumu veřejného mínění agentury AKO zařadila v žebříčku popularity na druhé místo za nejsilnější vládní stranu Směr-sociální demokracie někdejšího premiéra Roberta Fica, vůči kterému se Kiska dlouhodobě vymezuje.

Právě Fica policie stíhá pro změnu za to, že se zastal bývalého poslance, jenž byl odsouzen za protiromské výroky.

Video  Slovenský exprezident Andrej Kiska s nástupkyní Zuzanou Čaputovou  - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rentierskej ( 6. prosince 2019 17:15 )


přesně!

tomik007 ( 6. prosince 2019 16:45 )

KAMPAAANJ ! je zjevne oblibene slovenske slovo

Templ ( 6. prosince 2019 13:41 )

U Židů je to vždycky kampaň 😂😂

rentierskej ( 6. prosince 2019 12:42 )

jaká závist, zoufalče?!
CO bych jim asi tak mohl závidět?!

fotrpjotr ( 6. prosince 2019 12:33 )

To trvalo,hlavně,aby mu manekýnka nedala abolici,nyní se uvidí,zda mluvila pravdu,když se ji při volbě prezidentů v SK ptali,zda ho neomilostní,v případě trestu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud