Kiskova dcera porodila. Exprezident se raduje z vnučky po založení nové strany „Za lidi“

Aktualizováno -
18. 6. 2019
22:09
Autor: ČTK, ula - 
17. 6. 2019
16:00

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska dnes představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Zároveň zveřejnil na sociálních sítích další šťastnou událost - stal se dědečkem.

„Vítej na světe Lily,“ napsal dojatý novopečený dědeček na sociální sítě. Včera se narodila nová strana Za lidi, dnes se mi narodila vnučka. Mám velmi šťastné dny. Vítej na světě, Lily. Natali, zvládla si to na výbornou. S Michaeelem budete perfektní rodiče, dodal bývalý prezident s tím, že je šťastný z rozrůstající se rodiny.

Kiska je podruhé ženatý. S první manželkou má dvě děti, syna a dceru. Se současnou manželkou Martinou má tři děti, nejmladší dceři jsou tři roky.

Dědeček Kiska se raduje i z nové strany

Vedle toho se exprezident raduje i z dalšího přírůstku. Své nvé strany, která vznikla v pondělí, zatímco v úterý následoval porod Kiskovy dcery. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery, ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou.

Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty. „Potřebujeme dostat do politiky schopné lidi. Potřebujeme vrátit Slovensko zpět lidem,“ řekl Kiska na tiskové konferenci v Banské Bystrici na středním Slovensku. Dodal, že chce středovou stranu, která nebude orientována konzervativně ani liberálně.

Kiska se vymezil vůči vládní straně Směr-sociální demokracie, s jejímž předsedou a někdejším premiérem Robertem Ficem měl vyostřené vztahy.

Za partnery nového politického subjektu označil největší opoziční strany Svoboda a solidarita (SaS), Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), jakož i neparlamentní Křesťanskodemokratické hnutí či dvojici stran Progresivní Slovensko a Spolu, které v koalici vyhrály na Slovensku květnové eurovolby.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

asijo ( 19. června 2019 00:43 )

To asi nepůjde,ty jako nesvéprávná osoba si občanství změnit nemůžeš.

victor1 ( 18. června 2019 08:38 )

To je sranda.Pan podnikatel,který by byl nejradši,aby jeho pracovníci dělali zadarmo,ostatně tak jako všichni podnikatelé,tak založí stranu "Za lidi".Normální kameňák.

jorden213 ( 17. června 2019 19:10 )

To už je připraven být i premiérem, úlisný had.

anonym01 ( 17. června 2019 18:48 )

STRANA PRO LIDI. NO HEZKY. ZMENIM SI OBČANSTVÍ. TADY JE STEJNE SAMEJ SMEJD ZLODEJISKEJ.

rexrothak ( 17. června 2019 18:33 )

Ten musí mít leváren jak sfiňa.Nevěřím mu ani nos mezi očima.

Zobrazit celou diskusi
Další videa