ONLINE: Strůjci apokalypsy v Prešově? Policie poslala do vazby tři dělníky

Aktualizováno -
9. prosince 2019
17:32
Autor: dce, VaB, yks - 
6. prosince 2019
12:50

Slovenským Sídlištěm III. v Prešově krátce po pátečním poledni otřásl výbuch plynu v jednom z místních paneláků. K explozi došlo v jednom z vyšších podlaží ve dvanáctiposchoďovém domě. Záchranáři potvrdili 8 obětí na životech. Jednu se ale stále nepodařilo najít. Ve vazbě skončili tři dělnícim, kteří pracovali na výkopových pracích.

  • Ve slovenském Prešově došlo k explozi 12patrového věžáku!
  • Katastrofa se odehrála ne Slovenském Sídlišti III. krátce po pátečním poledni.
  • Za příčinu byl označen výbuch plynu v jednom z vyšších podlaží 12poschoďového domu.
  • Záchranáři uvedli, že zemřelo 8 lidí. Jednoho z nich ale ještě nenašli. Evakuovány byly desítky osob.
  • V souvislosti s tragédií policie obvinila 3 osoby. Ty skončily ve vazbě.
  • Budova bude muset být podle statiků nejspíš stržena, nebo alespoň čtyři její horní patra.

Výbuch paneláku v Prešově
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
22:35
8. 12. 2019

K bytovce č. 7, kde k výbuchu došlo, měli hasiči více výhrad. „V roce 2017 jsme s řešením protipožární bezpečnostní stavby nesouhlasili, měli poukázáno na body, které vyhlášky a zákony nesplňují. V roce 2018 byla zápisnice z protipožární kontroly, kde jsme jim poukázali jak ředitelství Hasičského záchranného sboru nesouhlasné stanovisko s podmínkami. Upozornili jsme je, že projekt požární ochrany nebyl zpracovaný s ohledem na zjištěné nedostatky ani přeložený na opětovné posouzené,“ řekl ředitel Okresního ředitelstva HaZZ v Prešově Lubomír Toďor.

22:13
8. 12. 2019

Další zasedání krizového štábu je naplánováno na pondělí před polednem.

20:24
8. 12. 2019

Podle informací webu Korzár by se část paneláku mohla začít bourat už koncem následujícího týdne. O způsobu musí rozhodnout experti a krizový štáb.

19:02
8. 12. 2019

Společenství vlastníků bytů ve zničeném prešovském paneláku všichni zúčastnění odhlasovali, že souhlasí s bouráním bytovky v případě, že o tom rozhodne krizový štáb, uvedl web Korzár.

18:29
8. 12. 2019

Takto vypadala situace v Prešově v neděli. Video pochází od slovenské policie.

Video Zničený prešovský panelák v neděli - Policie SR
18:21
8. 12. 2019

Milan vypověděl o tom, jak jeho dcera v hrůze vyskočila z balkonu paneláku smrti. Další děsivá svědectví z velkého slovenského neštěstí si můžete přečíst zde.

17:48
8. 12. 2019

Takto vypadalo prohledávání 12. patra zničeného prešovského paneláku. Pohřešovanou osobu se ale stále najít nepodařilo. 

Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.Záběry z prohledávání 12. patra, při kterém pomáhal speciálně vycvičený pes.
17:01
8. 12. 2019

Mluvčí Prešova Vladimír Tomek se zatím zdráhá sdělit, zda panelák zbourají. „Z různých záběrů, které už byly medializované, všichni viděli, v jakém stavu je tato bytovka. Je však potřebné zdůraznit, že jde o majetky lidí. Musíme postupovat velmi citlivě a všechny informace, jak budeme postupovat, dáme vědět v co nejkratším čase,“ řekl Tomek.

15:58
8. 12. 2019

Ve Fakultní nemocnici J. A. Reimana v Prešově zůstává po pátkové výbuchu jedna pacientka na oddělení úrazové chirurgie a matka s dítětem na oddělení pediatrie.

15:17
8. 12. 2019

Nejméně čtyři vrchní podlaží dvanáctipatrového bytového domu v Prešově, jež poničila exploze a požár, bude třeba zbourat, citoval tisk názor statiků.

Zničený prešovský panelák v sobotu ráno.
14:43
8. 12. 2019

Pohřešovaná osmá osoba, kterou se stále nepodařilo najít, je žena. Předpokládá se, že je po smrti.

14:40
8. 12. 2019
!

Slovenská policie oznámila, že obvinila tři osoby v souvislosti s páteční explozí plynu v paneláku v Prešově. Zadrženo bylo v sobotu šest lidí.

13:03
8. 12. 2019

Začíná zasedání krizového štábu, který rozhodne, co bude s poničeným prešovským panelákem dál.

12:39
8. 12. 2019

Kynologové z Horské záchranné služby v neděli ráno prohledali 12. poschodí zdevastovaného paneláku. Záchranáři se stále snaží najít jednu oběť. „Pes dělal, co měl, měli jsme tam slabší označení. Prověřili jsme to, ale nic jsme nenašli. Podmínky jsou tam těžké z hlediska bezpečnosti. Pes pracoval sám a my jsme do toho nemohli vstoupit. Co jsme mohli vidět, jsme viděli a zkontrolovali,“ řekl TV Markíze kynolog Zdeno Fedor.

11:44
8. 12. 2019

Město Prešov informovalo, že lidé z evakuovaných vchodů na Mukačevské ulici 5, 9, 11 a 13 si mohou jít zabezpečit své byty. Materiály jako folie a pásky se nacházení na ZŠ Mukačevská, kde si je mohou lidé vyzvednout.

liana@... ( 10. prosince 2019 14:28 )

Existujú a dajú sa zohnať záchranné vaky s bezpečným doskokom aj do 40 m. Lenže to by najprv musela vláda dať na to peniaze. Nepovažujú to za potrebné - vaky do požiarnického vybavenia. Potrebnejšie je napr. vianočné osvetlenie - výzdoba pre palác vrchnej madam za 570 000 eur. Prešovu stačí od nej 5000 eur. A to by ma zaujímalo, čo vlastne dostanú a či vobec niečo dostanú z darovanej sumy, zo sumy od premiéra, i z toho založeného účtu - konkrétne postihnuté rodiny. Požiarne vedenie by aspoň nemuselo alibisticky rečniť, že vaky sa nemohli použiť - mohli sa, lenže žiadne neboli k dispozícii. A zrejme ani nebudú v budúcnosti - NIE SÚ TOTIŽ POTREBNÉ - to je názor požiarníckych "odborníkov" z Prešova ..
http­s://ww­w.ic­brin­dle.co­m/Res­cue-Jump-Cushion

yxunomei ( 10. prosince 2019 13:53 )

Přesně, proč kruci viní nějaký kopáče, kteří kopali potrubí dole a vybouchlo to nahoře? To už ani selský rozum nebere. Jedinou jejich vinou mohlo být to, že u nich došlo k úniku plynu a nenahlásili to. V tom případě je ale na pováženou do jaké míry je to jejich vina, k úniku došlo a dochází. To se prostě stává, děje se to denně a lidi za to sedět nejdou - tady se do toho vložil další faktor a to totální selhání zabezpečení, co jsem četl tak požární předpisy objektu totálně zanedbány. Stavební úpravy nerespektovali úniky, odvětrání šachet kvůli přesně těmto případům. A nikdo s tím nic nedělal? To je komplexní selhání jako prase, podobně jako v Černobylu, výbuch způsobilo "pár" lidí ale smrt tolika lidí zavinilo daleko víc lidí, ne-li celý systém. A jestli s tím nic neuděláte, stále toto bude hrozit, stále vás to vrhá na úroveň zabezpečení ruska.
Každopádně upřímnou soustrast pozůstalým, je to velká tragédie ... a poprosil bych samoserský čecháčky ať radši nepíšou, než sem cpát tyhle blitky co tu píšou, je mi stydno že něco takového roste mezi námi.

liana@... ( 9. prosince 2019 19:14 )

A ty že nie si rasista ? - tomik007 - pokrytec zatuchnutý ! Už si tu hodil niekde svoj kec, že si čisto proti rudým komunistúm.. Odrazu schvaľuješ primitívne kydanie na celé Slovensko od mckenzie, ktorý si asi myslí, že je anglosas, len zabudol písať po anglicky !!!

starymlok ( 9. prosince 2019 17:09 )

Idio-te,mezi lidi nepatříš ty, sprostý h.ovado

Evka4 ( 9. prosince 2019 15:36 )

Nejvyšší viník je ten, kdo dal pokyn k pracím, ke kterým měli hasiči výhrady, nepovolili je, a spor se vedl od r.2017.Netrestala bych dělníka, který prokopl plynové vedení, to se stát může. Průšvih je asi na předsedovi SVJ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud