Vražda pumpařky u Nelahozevsi: Více jak 20 let pro střelce, navrhuje žalobce

Autor: ČTK - 
21. října 2019
14:34

Za vraždu čerpadlářky v Nelahozevsi na Mělnicku navrhl státní zástupce pro obžalovaného Davida Š. výjimečný trest, tedy více než 20 let vězení. Jeho komplic Ivan H., který je stíhán kvůli loupeži, by měl podle žalobce strávit ve vězení okolo pěti let. David Š. od počátku vinu odmítá. Ivan H. se k loupeži přiznal, za střelce označil právě Davida Š. Soud rozhodne v pátek.

Podle žalobce Martina Susky jsou podmínky pro uložení výjimečného trestu u Davida Š. splněny. Připomněl to, že vražda byla provedena velmi chladnokrevně. David Š. byl navíc v minulosti několikrát trestán, možnost jeho resocializace je podle znalců téměř vyloučená.

Státní zástupce také v závěrečné řeči řekl, že vražda byla zbytečná. Žena se totiž před lupiči snažila schovat a nijak je neohrožovala.

Obhajoba Davida Š., který tvrdí, že na místě vůbec nebyl, byla podle Susky spolehlivě vyvrácena. Žalobce také upozornil, že Ivan H. byl schopen označit místo, kde lupiči odhodili zbytky pokladny z čerpací stanice, policii řekl, kde po loupeži zaparkovali auto.

Obhájce Ivana H. v pondělí řekl, že bez jeho klienta by trestná činnost odhalena nebyla. Proto pro obžalovaného žádal trest při spodní hranici trestní sazby, tedy dva roky vězení. Soud by podle něj měl vyslat signál, že se spolupráce s policií vyplatí. Podle obhájce Davida Š. jiný důkaz než výpověď Ivana H. neexistuje. "Je otázka, jestli je tato výpověď hodnověrná," řekl advokát. David Š. by podle něj měl být obžaloby zproštěn.

"Nikdy jsem nepoužil žádný násilí, nikdy na nikoho," řekl David Š. v závěrečné řeči soudu. "Já to nebyl, prostě nebyl," dodal. Ivan H. uvedl, že nemá žádný důvod si vymýšlet. "Chtěl bych se omluvit rodině, pozůstalým, za to, že jsem nešel pomoct té paní," řekl.

Tragédie, která vyvolala velkou pozornost veřejnosti, se stala loni v noci na 3. prosince. Maskovaní muži vtrhli na čerpací stanici, jeden z nich měl krátkou střelnou zbraň, kterou podle policie zastřelil osmapadesátiletou čerpadlářku. Lupiči podle dřívějších informací policie odcizili pokladnu s 10.000 korunami, tři kartony cigaret a další zboží za zhruba 20.000 korun. Davidovi Š. hrozí až 20 let nebo výjimečný trest, Ivan H. může být potrestán maximálně deseti lety vězení.

Soud v pondělí vyslechl poslední dva svědky. Družka Davida Š. odmítla vypovídat. V přípravném řízení Šindlerovu verzi potvrdila, byli prý celou noc spolu doma. Podle státního zástupce to ale vyvrací výpovědi dalších svědků.

Video  Policie zveřejnila video z čerpací stanice Veltrusy.  - Policie ČR

Otec Davida Š. dnes naopak vypovídat chtěl. Syna viděl ráno poté, co byla žena zastřelena, choval se prý normálně. Otec obžalovaného ale řekl, že svého syna poznal na kamerových záznamech. Syna se s manželkou podle svých slov ptal, zda je na záběrech skutečně on, David Š. to však popřel.

Kriminalisté zadrželi podezřelé v polovině ledna v Kralupech nad Vltavou a ve Vojkovicích na Mělnicku. Oba muži skončili ve vazbě.

Příbuzní zastřelené ženy po Davidovi Š. požadují 2,1 milionu korun.

Aia Rebelka ( 21. října 2019 20:47 )

Tahle vymaštěná smažka není schopna socializace. Trest smrti, bo ještě ho živit z daní. To je nechutný.

Administrator ( 21. října 2019 18:42 )

Podle mě mu ten úmysl zabít neprokážou, když střílel jen na dveře a dostanetřeba jen 8 let.

paroubkuvkyj ( 21. října 2019 17:21 )

doufám že dostane ta svi-ně přes dvacet let

marlen52 ( 21. října 2019 16:41 )

když už bohužel není trest smrti tak aspoň 40let nic jiného si nezaslouží vždyť ji nemusel zabít ale podle videa tam šel vraždit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud