Daniel zabil manželku a zazdil ji ve sklepě: Spravedlnost ho dostihla po 20 letech!

Autor: ČTK - 
2. října 2019
15:43

Soud ve Slupsku na severu Polska poslal na 15 let za mříže čtyřiačtyřicetiletého muže za vraždu manželky, jejíž tělo se až po téměř 20 letech našlo pod podlahou sklepa v domě, kde rodina v minulosti bydlela. Muž se mezitím se svou zavražděnou ženou dokázal rozvést a pobíral alimenty na dceru, které - stejně jako okolí a úřadům - namluvil, že žena od rodiny utekla do ciziny. Soudce Jaroslaw Turczyn vynesl rozsudek právě na výročí vraždy Angeliky Jakubowské. Zemřela 2. října 1998 ve věku 20 let, uvedla televize TVN 24.

Vraždu odhalili až kriminalisté pověření dávno odloženými případy. Tělo pohřešované ženy našli po 19 letech v Debrznu, zazděné ve sklepě v místě, kde se původně nacházela středověká studna. „Měl to být dokonalý zločin," uvedla před soudem prokurátorka. 

Rozsudek ještě není pravomocný. V 15 letech vězení je zahrnut i trest za podvodné získání alimentů. Odsouzený má také vyplatit odškodnění své dceři a bratrovi zavražděné ženy. Prokuratura se proti výši trestu hodlá odvolat, požadovala totiž doživotí.

Odsouzeného média označují pouze jako Daniela M., zatímco oběť plným jménem a příjmením, protože s tím souhlasil její bratr, vystupující v procesu na straně obžaloby. Daniel M., který mezitím přijal příjmení své druhé manželky, u soudu tvrdil, že na ženu nikdy nevztáhl ruku a žádal o zproštění viny. Totéž žádal i jeho obhájce, zdůrazňující, že stávající důkazy na odsouzení jeho klienta nestačí. „Čekal jsem, že dostane alespoň 25 let," postěžoval si na verdikt Dariusz Flitta, bratr oběti. 

„Hodně se mi po mámě stýskalo. Večer jsem nemohla usnout a plakala jsem," svěřila se svého času televizním reportérům Magdalena Jakubowská, která po 19 let věřila vyprávění otce, že matka od nich utekla, když byla ročním dítětem. Otec se o dceru staral šest let. Později ji svěřil svým rodičům a začal žít v nových svazcích. „Vždy jsem věřila, že se máma najde," řekla Magdalena. „Přála jsem si ji uvidět, i kdyby se mnou nechtěla mluvit," dodala.

Právě vzorky od nyní už dospělé dcery pomohly kriminalistům za pomoci testů DNA identifikovat tělo ze sklepa domu, kde rodina dříve žila. Debrzno je městečko s asi pěti tisícovkami obyvatel na severu Polska. 

Administrator ( 16. října 2019 18:16 )

Pšonkové. To je snad skoro horší než čobolové.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud