Zvrat v případu zavražděného Tomáše (†16): Ubodala ho Judita (16) s chladnou hlavou?!

Autor: shp - 
20. 9. 2019
18:42

Když byla teprve šestnáctiletá Judita z Žiliny obviněna z brutální vraždy stejně starého kamaráda Tomáše, spekulovalo se o tom, že byla pod vlivem alkoholu nebo drog. Jak jinak by přece dokázala svému dobrému příteli zasadit desítky bodných ran? Jenže, jak se ukázalo, podle znalců byla v době krveprolití úplně střízlivá!

TV Markíza přinesla nové informace o květnové vraždě, která se odehrála v žilinském paneláku. Původní Juditina historka se týkala záhadného odpočtáře elektřiny, který měl údajně dívku napadnout. Tomáš prý zahynul při pokusu ji před agresorem bránit.

Video Z vraždy Tomáše (†16) policie obvinila jeho kamarádku - TV JOJ

DNA testy pohřbily teorii o odpočtáři

Jenže prokuratura, která svá zjištění již zveřejnila, na místě zajistila více nožů a přítomnost třetí osoby díky testům DNA vyloučila. Judita se momentálně nachází v nemocnici pro obviněné v Trenčíně. Motiv, proč by chtěla Tomáše zavraždit, je stále nejasný.

Spekulovalo se však, že v případu mohly sehrát svou roli drogy a alkohol. Tomáš byl totiž ubodán 47 ranami nožem. Útok byl tak velmi agresivní a pravděpodobně bezhlavý. Teorie o tom, že měla být dívka pod vlivem návykových látek, už však vzala za své.

Judita ani Tomáš v těle drogy neměli

Věci, které mohu v tomto stavu vyšetřování říct, abych neohrozil jeho průběh, jsou takové, že vyšetřováním nebylo zjištěné užití alkoholu ani jiných návykových látek ani u obviněné ani u poškozeného,“ potvrdil Matúš Harkabus z Krajské prokuratury v Žilině.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud