Středa 28. říjen 2020
Oblačno, déšť 10°C

Letadlo ohrožovalo řidiče na dálnici D11: Letělo příliš nízko!

Letadlo letělo nad dálnicí D11 příliš nízko.  (Autor: Reprofoto youtube.com)
Autor: shp - 
16. září 2019
20:43

Řidiči měli v sobotu na dálnici D11 za sjezdem na Nymburk namále! Ohrožovalo je totiž malé letadlo, které nad nimi letělo ve výšce asi 20 až 30 metrů.

Záznam z děsivé situace zveřejnil na videoportálu youtube.com jeden z řidičů. Odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod se shodli, že došlo k jasnému porušení leteckého provozu. Nejnižší výška, ve které mohou letadla letět, je totiž 150 metrů. Navíc došlo k ohrožení řidičů.

Nízký průlet letadla je pro řidiče, který jede 130kilometrovou rychlostí, zcela jasně stresující, ne-li nebezpečná situace. Když má sledovat provoz před sebou, tak objekt letící nízko na obloze ho může rozptýlit,“ řekl TV Nova Lukáš Hutta z BESIPu. O technickou závadu nejspíš nešlo.

Letecká nekázeň

Pravděpodobně to souviselo s nějakou leteckou nekázní. Kdyby to byla technická závada, tak by letadlo někde nouzově přistálo,“ prozradil profesionální pilot Jiří Bečvář. Případ však nikdo oficiálně nevyšetřuje. Letadlo se totiž nepodařilo identifikovat.

yarda ( 16. září 2019 22:31 )

Pokud bych se tam zrovna vyskytoval, pokusil bych se přečíst jeho imatrikulačku a toho blba bych napráskal orgánům. Za svobodna jsem plachtil, povinně jsme si museli vyslechnout rozbory leteckých nehod a pěkných pár H.O.vad buď sebe nebo - hůř - někoho jiného svou B.L.Bostí zabilo.

bullshit ( 16. září 2019 21:51 )

Bylo to fakt namále....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud