Černý den horolezectví: V Alpách zemřeli tři turisté

Ilustrační foto  (Autor: Twitter)
Autor: ČTK - 
8. září 2019
08:39

V tyrolských Alpách v sobotu nezávisle na sobě zahynuli tři němečtí horolezci. Prudké zhoršení počasí a nový sníh ztěžovaly zásah záchranářů. První alpinista podlehl svým zraněním způsobených pádem do trhliny, druhý se zřítil ze zasněženého hřebene, příčina smrti třetího Němce se dosud vyšetřuje.

Pětičlenná skupina německých horolezců si za cíl sobotního výstupu vytkla druhou nejvyšší rakouskou horu Wildspitze v Ötztalských Alpách. Zatímco dva ze členů skupiny se rozhodli pro předčasný návrat, zbylí tři pokračovali na vrchol. Při cestě zpět však na lano navázaná trojice uklouzla na strmém svahu a sjela do ledovcové trhliny.

Padesátiletý muž utržil po desetimetrovém pádu těžká zranění, kterým podlehl po převozu do nemocnice. Přivolaní záchranáři se kvůli množství napadlého sněhu na místo dostali pěšky až po několika hodinách.

V jiné oblasti Tyrolska trvalo horské službě přes čtyři hodiny, než vyprostila tělo 50letého výletníka, který za mlhy nešťastně zakopl a zřítil se 250 metrů ze zasněženého hřebene.

Třetí sobotní obětí se stal 60letý Němec, který při lezení na skále u obce Nassereith spadl a zůstal bez hnutí viset hlavou dolů. Oživování skončilo bez výsledku. Nařízená pitva má zjistit, zda pád nezpůsobily akutní zdravotní problémy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud