Malá Gábinka (4) přišla při strašlivé autonehodě o rodiče i sourozence: Obec na ni vypsala sbírku

Autor: yks - 
5. 9. 2019
15:20

Vskutku tragické následky měla dopravní nehoda, k níž došlo na začátku srpna u obce Drobovice na Kutnohorsku. Při srážce tří aut se mohutná cisterna převrátila na osobní automobil. V tom cestovala čtyřčlenná rodina. Přežila jen malá, teprve čtyřletá Gábinka. A právě na ni vypsala teď obec Okříšky finanční sbírku.

„Mladá šťastná rodina, vždycky s úsměvem ve tvářích.“ Tak vzpomínají obyvatelé městysu Okříšky na oběti tragické autonehody z počátku srpna. Stránky obce popisují i to, jak pravděpodobně k neštěstí došlo. 

„Nezodpovědný řidič začal v nepřehledném úseku předjíždět. Překvapení pro řidiče protijedoucí cisterny, stržený volant, převrácení mnohatunového monstra přímo na osobní automobil.“ líčí výzva na pomoc holčičce, která jako jediná z rodiny hrůznou událost zázrakem přežila. 

V zavaleném autě vyhasl život Gábinina tatínka, její maminky a také jejího staršího brášky Dominika (†6). Ten se už jistě těšil na to, jak po prázdninách nastoupí do první třídy. K tomu už ale nedojde. „Odešli, aby se stali anděly,“ líčí dojemně výzva. 

Upozorňuje i na to, že malá Gábinka přišla o své nejbližší a bude potřebovat pomoc. „Rodiče a bratříčka jí nikdo nenahradí, její další cestu životem jí ale můžeme alespoň zčásti společně usnadnit,“ stojí na stránkách.

Právě proto tedy zřídil městys Okříšky veřejnou Sbírku pro Gábinku a uvedl číslo účtu, na který holčičce, která zůstala sama, mohou lidé přispět finančním darem. „Děkujeme za Vaše otevřená srdce a pomoc v těžkých chvílích,“ uzavírá výzva.

Kdokoli by chtěl Gábince přispět, může tak učinit na zvláštním bankovním účtu 123-312 750 257/0100.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa