Pečovatelka pět dnů nepřišla ke klientce domů: Julie (†43) za tu dobu zemřela hlady

Pečovatelka si myslela, že klientka není doma! Šeredně se spletla!
Autor: VaB - 
31. srpna 2019
21:01

Pečovatelka, která se měla starat o nemocnou, silně obézní paní, si myslela, že se nevrátila z nemocnice, kam byla před několika dny převezena. Usuzovala tak podle toho, že se v jejím domě nesvítilo. Opak byl pravdou. Nemocná žena pět dní živořila a umírala. 

Tracey Burrowová (56) pracovala jako pečovatelka ve městě St. Helen ve Velké Británii. Pětkrát denně docházela na půl hodiny ke své klientce, Julie Cleworthová (†43), o kterou se starala kvůli její nemoci a enormní nadváze. Týden před nepochopitelným incidentem musela být Julie převezena do nemocnice. 

Když Burrowová vyrazila k Julii, v jejím domě se nesvítilo. Prý měla za to, že nemocná není doma, a tak jela ke své matce. Svému šéfovi z pečovatelské služby tvrdila totéž. Muž proto zrušil uzavřenou pečovatelskou smlouvu a Burowovou na pomoc nemocné přestal posílat. Skutečnost byla jiná, to ale Burrowová nejspíš netušila. Když byla totiž na místě, nevystoupila ani z auta.

Julie ovšem byla doma celou dobu. Zdravotníci ji položili do postele a odjeli. Kvůli zrušené smlouvě na pečovatelskou službu byla několik dní bez jídla, pití a důležitých léků, které musela užívat. Vše jen kvůli domněnce lajdácké pečovatelky. 

Po čtyřech dnech Julie Clewrothová zemřela. Líná ošetřovatelka skončila před soudem. „Nikdo si nedokáže představit hrůzu, jakou musela Julie zažívat, když bezmocně ležela v posteli, hladověla a umírala,“ prohlásil soudce Neil Flewitt. „Vaše zanedbání péče spustilo sekvenci události, které vedly ke smrti paní Cleworthové,“ říkal soudce směrem k pečovatelce.

Pitva a odborné zkoumání, ukázaly, že Julie prožívala ukrutné bolesti břicha, zvracela, ztrácela vědomí a nakonec skončila v kómatu. V roce 2013 vážila Cleworthová téměř 120 kilo! Utrpěla mozkovou příhodu a stala se tak silně obézní, to ji zcela znehybnilo. Bez pečovatelské služby nebyla schopná ničeho. Lajdácká pečovatelka vyvázla s mírným trestem. Soudce jí uložil 3 roky vězení.

„I přesto, že se jedná o tragédii, doufám, že tříletý trest vězení pro Tracey Burrowou přinese rodině paní Cleworthové oddych a vyrovnání se ztrátou rodinného příslušníka,“ zakončil soudce.

 

haf1haf ( 4. září 2019 14:55 )

To snad ne - a je souzená pečovatelka, která má dokonce nad sebou šéfa?!!!! Z nemocnice ji poslali domů nesoběstačnou, ani nekontaktovali peč. službu - neměl by být souzený někdo z nemocnice, kdo tohle zavinil?

HledacPravdy ( 4. září 2019 07:15 )

To si po**ala sama paní zdravotnice. Neměla být líná a měla vylézt z auta.

cikrt ( 1. září 2019 08:53 )

To je zase škvár, významní Ukrajinci drží hladovky několik měsíců a stále jsou mezi námi a tady prasnice po 5 dnech půstu zemře??

muscula ( 1. září 2019 06:39 )

za 5 dní nikdo hlady neumře. pěkná blbost

jameson ( 1. září 2019 00:26 )

Nejspíš nikomu ta hrouda sádla nechyběla zaživa, nebude chybět ani teď.
Jen ošetřovatelka bude mít kvůli prasnici oplejtačky se soudem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud