Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Sexy trenérku (25) fitness roky hyzdilo akné: Nový lék způsobil zázrak!

Autor: chal - 
28. srpna 2019
17:18

Doba, kdy se teenagerovi vzbouří hormony a na jeho tváři se začne tvořit akné, je velmi citlivá. Málokterý dospívající člověk nad „beďary“ dokáže jen tak mávnout rukou, po pár letech se ale naštěstí jejich nadměrná tvorba zklidní. Jenže co když ne? Emily Keelová (25) z Anglie se s nepříjemnými pupínky potýkala ještě dlouho po pubertě a navíc jich měla mnohem víc než většina lidí. Alespoň do té doby, než její problém alespoň částečně pomohlo vyřešit nasazení nového léku.

Špatný stav pokožky Emily trápil už od 12 let, kdy jí lékaři diagnostikovali cystické akné, což je nejtěžší forma tohoto kožního onemocnění. Na rozdíl od běžného akné, se kterým se setkal prakticky každý člověk, se projevuje bolestivě. Zanícené póry se navíc v takovém případě mohou protrhnout pod kůží, což způsobí řetězovou reakci a zanícení dalších pórů.

Emily vyzkoušela v průběhu let bojovat s akné různými způsoby, většinou však tvorbu bolestivých „beďarů“ jen lehce zmírnila, pokud vůbec. Její kůže tak byla zarudlá a plná pupínků i v době, kdy už se na tvářích vrstevníků objevovaly jen výjimečně.

Emily byla zoufalá. Pracuje jako trenérka fitness, je tedy v každodenním kontaktu s lidmi. Emily se cítila špatně a zdálo se jí, že na její tvář každý zírá. 

„Cizí lidé se mě na ulici ptali, co mám s pletí. Dlouho jsem se snažila být silná, ale stálo mě to hodně sil,“ popsala Emily na instagramu. Mladá trenérka ztrácela sebevědomí a nepomohl jí ani kožní lékař, podle kterého měla Emily nejhorší pleť, s jakou se kdy za svou praxi setkal.

Kvůli akné dokonce Emily zvažovala, že s prací trenérky skončí. Zvrat nastal letos v únoru. Emily začala užívat látku isotretinoin, díky které se začal stav pokožky rapidně zlepšovat.

Po půl roce užívání dokonce pupínky z obličeje mladé ženy zmizely prakticky úplně. Stopy po akné jsou na jejím obličeji stále vidět, za tak krátkou dobu jde však o neuvěřitelný pokrok.

„Moc se na moje staré fotografie nedívám. Je to, jako kdybych koukala na cizího člověka,“ uvedla na sociální síti nadšená cvičitelka.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud