Tragická smrt etnoložky Emílie (†36): Z milované Tanzanie už se nevrátí

Autor: shp - 
22. 8. 2019
10:46

Chtěla pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce. Před lety odcestovala s kamarádkou do vesnice Shelui v centrální Tanzanii. Společně tam založily pro děti školku a školu. Další plány však překazila autonehoda. Etnoložka a laická misionářka Emília Bihariová (†36) ze Slovenska při ní bohužel zemřela.

Jak uvedl slovenský web hlavnespravy.sk Emília zemřela v pondělí 12. srpna při autonehodě tanzanském regiónu Tabora. V něm během léta zkoumala etnikum Datogovů, kteří v této lokalitě žijí. Auto mělo podle všeho závadu. Kromě tragicky zemřelé v něm v době bouračky byli ještě řidič a kněz.

Emília Bihariová pocházela ze slovenských Smolenic. Byla doktorandkou na Katedře etnologie a mimoevropských studií Filozofické fakulty UCM v Trnavě. V roce 2011 s kamarádkou Zuzanou Ďuríkovou založila v Shelui školku a školu pro děti. Místní ji měli velmi rádi a vážili si jí.

Její odkaz bude žít dál

Do vesničky tehdy dostala pozvání od svého kamaráda, který je farářem. Poznali se v Římě. Finančně Emílii pomáhali dárci z celého Slovenska, kterým nebyl osud dětí v Tanzanii lhostejný. Smrt oblíbené etnoložky zasáhla mnoho lidí. Její odkaz ale bude v dětech ze Shelui žít dál.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

deratizator ( 26. srpna 2019 20:53 )

Negramotná opice jsi ty, ubohá kreaturo

europa ( 23. srpna 2019 09:28 )

Hm, to jsou ti pošahanci. Místo aby pomáhali potřebným doma, cpou se do exotických zemí. Není mi jich líto.

liskabystrouska ( 23. srpna 2019 07:25 )

hardcorefuture

Bystrozraky ( 22. srpna 2019 23:58 )

Hardcorefuture. ***. Z Tebe by Masaryk moc velkou radost neměl. Urážet bratry, může jenom blb a neznaboh. Fuj, hňupe!

Bystrozraky ( 22. srpna 2019 23:54 )

Hardcorefuture, debile, z Tebe by Masaryk asi moc velkou radost neměl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa