17. únor 2020
Svátek slaví Miloslava, zítra Gizela

Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

/
 • Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil
  21. ledna 2019 ● 17:30

  Toužíte po zdravé a krásné pleti? Každý den ji věnujete péči? Utrácíte za nejrůznější kosmetické přípravky? Máme pro vás sedm osudových chyb, když se jich vyvarujete, budete mít pleť jako broskvičku.

 • 1.

  Problém: Podceňujeme důkladné odlíčení

  Co se děje s pletí: Často zapomínáme na důkladné večerní odlíčení. Pleť totiž potřebuje vyčistit, a to i v případě, když není nenalíčená, protože přes den se na ní usazuje prach a nečistoty a sama také produkuje maz. „Na důkladné očištění pleti ideálně poslouží mycí emulze, nejlépe s AHA kyselinami,“ doporučuje kosmetička Nikol Barová. AHA kyseliny spolehlivě rozpustí všechny nečistoty, navíc působí hloubkově. Dokážou odstranit z pleti zrohovatělé kožní buňky a zvýší tak účinky následné péče v podobě krémů či sér.

   

  Také ráno bychom si měly podle kosmetičky udělat čas na vyčištění pleti mycí emulzí. Přes noc se totiž kůže zbavuje odumřelých buněk a usazuje se na ní prach. A omýt obličej jen vodou nestačí.  

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 2.

  Problém: Málo spíme

  Co se děje s pletí: I topmodelky tvrdí, že podmínkou krásného vzhledu a bezproblémové pleti je dostatečný spánek, trvající ideálně 8 hodin. „Mají pravdu,“ souhlasí Barová. „Regenerace našich kožních buněk je totiž v noci více než dvojnásobná a nejrychlejší za celý den. Především se jedná o čas mezi 23. hodinou večerní a 4. hodinou ranní. V tuto dobu bychom měly spát hlubokým klidným spánkem,“ dodává kosmetička.

   

  Ženy, které spí málo, mívají podle ní hlubší vrásky, kruhy pod očima a zašedlou pleť. Narušená funkce bariéry pleti má navíc za následek dehydrataci i vyšší náchylnost k infekcím.

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 3.

  Problém: Moc sladíme

  Co se děje s pletí: Nadměrná konzumace cukru je odborníky považovaná za jednu z možných příčin vzniku akné. Dopřáváme-li si totiž velké množství sladkostí, dochází ke zvýšené produkci inzulínu, který zvyšuje tvorbu kožního mazu.

   

  U lidí zvyklých pít často sladké nápoje, je podle odborníků také vyšší pravděpodobnost vzniku zánětů kůže. Zvýšenou konzumací cukru podporujeme také růst kvasinek v těle. Následné střevní problémy se pak projeví na vzhledu kůže a pleti.

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 4.

  Problém: Dotýkáme se obličeje neumytýma rukama

  Co se děje s pletí: Možná to vypadá jako malichernost, ale nenechte se mýlit! Bezmyšlenkovité dotýkání se obličeje neumytýma rukama je pro pleť rozhodně nežádoucí. „Asi se nedá ani spočítat, kolikrát denně se dotkneme rukama obličeje, odhrneme si vlasy z čela, uhladíme si prsty obočí, podepřeme si bradu nebo se z nervozity poškrábeme na čele…,“ vyjmenovává nejčastější zlozvyky Nikol Barová a upozorňuje, že právě touhle cestou se z našich rukou přenášejí na pleť obličeje nežádoucí bakterie.

   

  Dokonalá prevence neexistuje, důležité je dodržovat co nejpřísnější hygienu, ruce si důkladně mýt a přiměřeně často dezinfikovat, a zvyknout si nedotýkat se bezmyšlenkovitě obličeje.    

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 5.

  Problém: Škodí i špinavý mobil

  Co se děje s pletí: „Všichni používáme mobily, jenže právě telefon, nevyčištěný a neustále přiložený na tváři, je velkým zdrojem bakterií, které můžou například vyvolat akné nebo způsobit jiné náhlé zhoršení stavu pleti,“ upozorňuje Barová. Mobil na sobě může mít více bakterií, než záchodové prkénko!

   

  A jaké je řešení? „Důležité je udržovat telefon v čistotě, ukládat ho do obalu a otírat ho nejlépe antibakteriální utěrkou,“ doporučuje Nikol Barová.

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 6.

  Problém: Kouřením bereme pleti kyslík

  Co se děje s pletí: Nic nemá na naši pleť tak devastující účinky, jako kouření. Je prokázáno, že nikotin okrádá pleť o kyslík a výživné látky, především o vitamin C. Ten je hlavním zdrojem kolagenu a elastinu, tedy látek zodpovědných za pružnost a pevnost tkání.

   

  Při kouření také dochází ke zpomalení regeneračních procesů v pleti a zhoršuje se schopnost těla odvádět škodlivé látky z pokožky ven. Výsledkem je nepřirozeně našedlá, barevně nevyrovnaná pleť. Vzhledu určitě neprospívají ani hluboké atypické vrásky v oblasti rtů. 

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

 • 7.

  Problém: Příliš holdujeme alkoholu

  Co se děje s pletí: Alkohol narušuje kvalitu kůže, která tak přichází o důležité živiny, vitamíny a minerály a trpí nedostatkem kyslíku. To vede k předčasnému stárnutí pleti. „V důsledku dehydratace obličej působí jako opuchlý. A protože při konzumaci alkoholu dochází k vyššímu vstřebávání vitamínu C, může i častěji docházet k tvorbě modřin a tmavých skvrn na pokožce. Při nadměrném pití alkoholu pleť ztrácí pružnost, protože se snižuje množství bílkovin v kůži a jsou narušena kolagenová vlákna. Může také docházet ke vzniku rozšířených cév a žilek na obličeji,“ varuje Nikol Barová.

  Zdroj: Inspirace.essente.cz

  Sedm osudových chyb, kterými ničíme svou pleť: Problémem je i špinavý mobil

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy