Sobota 15. května 2021
Svátek slaví Žofie, zítra Přemysl
Oblačno, déšť 16°C

Jarní detox pro vaši pleť: Vsaďte na hydratační šok i speciální ranní nápoj!

/
 • Dopřejte na jaře své pleti detox.
  14. března 2019 ● 10:56

  Speciální péči věnujte s přicházejícím jarem i své zašedlé a vysušené pleti. Máme pro vás tipy, jak ji dopřát očišťující detox a dostat ji zpátky do formy.

 • 1.

  Pít, pít a zase pít

  Pití je základ. Dva a půl litru tekutin by měla pro vás být denní norma. Nedostatek tekutin totiž může způsobit suchou a nehezky vypadající pokožku. Voda pomáhá vyplavovat toxiny i chemické látky a zároveň dostatečný pitný režim zabraňuje vysušené a loupající se pokožce. Káva ani sladké limonády se do pitného režimu ale nepočítají.

   

  Zkuste si po ránu dát do vody trochu citrónové šťávy a půl lžičky medu.  „Nakopnete“ tím regeneraci pokožky. Důležité je se také pořádně „zapotit“ buď sportem, nebo třeba v sauně. Pocení stejně tak detoxikuje tělo a čistí póry.

 • 2.

  Pomůže brokolice

  Abyste svému tělu i pleti dostatečně ulevili, eliminujte na nějakou dobu alkohol, potraviny i nápoje s rafinovanými cukry, tuky živočišného původu a samozřejmě cigarety. Naopak do jídelníčku přiberte potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Výborné jsou luštěniny a také brokolice, která je velkým zdrojem vitamínu C a E a obsahuje kyselinu listovou.

 • 3.

  Odborné ošetření

  V detoxikačním období je vitamin C jak v potravě, tak i v kosmetice v podobě sér, krémů či masek velmi důležitý. Vitamín C má antioxidační účinky, chrání pleť před volnými radikály a posiluje tvorbu kolagenu. Navíc má dobrý vliv na aktivaci buněčného metabolismu.

   

  „Na začátku jara je také vhodné podstoupit chemický peeling, který sjednotí pokožku, zlepší její strukturu a pleť po něm vypadá jasná a zdravá, “ radí odbornice Petra Moravcová. Na pleť si také na jaře raději dávejte lehké hydratační krémy, než ty těžké, které zatěžují.

 • 4.

  Hydratační šok

  „Cítíte-li, že máte pleť opravdu vysušenou, což je ve středním věku po zimním období běžný jev, je dobrým řešením jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru, která pokožku hydratuje zevnitř, a tím ji na povrchu současně omlazuje,“ dodává Moravcová.

   

  Hydratace je důležitá obzvláště před příchodem slunečních dní. Vhodné je dodávat vodu pokožce několikrát za den. Vhodné jsou k tomu hydratační spreje.

  Zdroj: Perfect Clinic

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy