Zemřela československá sportovní legenda: Reprezentanta Mariána Hefku zabil infarkt

Autor: chal - 
19. 7. 2019
17:10

Zemřel několikanásobný mistr Československa v judu, reprezentant a úspěšný mezinárodní rozhodčí Marián Hefka (†68). Dlouholetý člen českého i slovenského judistického svazu prohrál boj o život po těžkém infarktu.

Světové judo zasáhla smutná zpráva. Marián Hefka, legenda československého juda, ve čtvrtek zemřel po silném infarktu. Bývalý reprezentant sice podstoupil operaci, při které mu lékaři dali bypass srdce, po zákroku však zůstal v umělém spánku závislý na přístrojích na podporu života.

Marián Hefka v judu reprezentoval Československo a stal se několikanásobným mistrem ČSFR. Po ukončení kariéry se stal rozhodčím. Pravidelně soudcoval na mistrovství Evropy, v roce 1996 se v roli rozhodčího dokonce zúčastnil Letních olympijských her v Atlantě.

Kromě toho Marián Hefka dlouhých 13 let stál v čele Slovenského svazu juda jako jeho předseda a aktivní byl i v tom českém. Působil jako mezinárodní rozhodčí Českého svazu juda i jako člen evropské komise rozhodčích. Smrt československé judistické legendy tak v zahraničí nezůstala bez odezvy.

„Mariána si budeme pamatovat jako vzdělaného a schopného rozhodčího. Mimoto byl Marián skvělým přítelem a úžasnou osobností, která bude mít v našich srdcích vždy místo. Je to velká ztráta pro celou rodinu juda,“ napsala k smrti zkušeného sportovce Evropská judo unie na svých internetových stránkách.

„Marián byl velmi přátelský, ochotný a uctivý muž se skvělým smyslem pro humor. Žil zdravě a pravidelně chodil na lékařské kontroly. Miloval sportování, jezdil na kole, plaval, dělal judo,“ popsal zesnulého server judoinside.com.

Poslední rozloučení s legendou československého juda se uskuteční v úterý 23. července v Bratislavském krematoriu. Obřad začíná ve 14:45.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud