Evu (†64) nechali po operaci 2 dny na chodbě: Nemocnice při péči nepochybila, rozhodl úřad

Žena zemřela v nemocnici na chodbě.
Autor: rc - 
17. 7. 2019
17:01

Slovensko šokoval případ čtyřiašedesátileté pacientky, kterou personál levické nemocnice nechal po operaci žaludku několik dní ležet na chodbě. Žena později zemřela. Případ začal vyšetřovat Úřad pro dohled nad zdravotní péčí, který po více než čtvrtroce dospěl k závěru. S výsledkem vyšetřování však nesouhlasí rodina pacientky.

V březnu byla v nemocnici ve slovenských Levicích hospitalizovaná onkologicky nemocná pacientka. Čtyřiašedesátiletá Eva na chirurgii podstoupila operaci žaludku. Po operaci však nebyla převezena do pokoje, ale tamní personál ji nechal ležet na chodbě. Důvodem měl být nedostatek místa. Všechny pokoje prý byly plné, tak pacientku nechali na chodbě a zakryli ji plentou.

Žena ležela na chodbě dlouhé dva dny, dokud ji nepřišla navštívit rodina. „Tchyně po operaci žaludku s mnoha vážnými diagnózami a také s rakovinou lymfatických uzlin. Už druhý den leží na chodbě chirurgie v průvanu, kde je na očích a hrozí jí nákaza od návštěvníků,“ napsala tehdy na sociální síť její snacha.

„Operací se zjistila rakovina, ptala jsem se lékařů, kdy míní tchyni konečně přeložit na pokoj. S takovými diagnózami jako její, které byly potvrzené, je nemyslitelné, aby tam ležela už druhý den na chodbě. Lékař mi povídal, že jsou plní, byl arogantní,“ dodala snacha ženy pro TV Markíza.

O případ se začala zajímat média a až následně byla pacientka přemístěna na pokoj. Po několika dnech však bohužel zemřela. Levická nemocnice po skandálu propustila primáře chirurgie. Případ navíc začal vyšetřovat i Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Ten se jím zabýval více než čtvrt roku a konečně dospěl k závěru. Výsledek však šokoval rodinu zesnulé pacientky, která zvažuje podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Úřad totiž neshledal, že by nemocnice udělala v péči o pacientku chybu. „Navzdory tomu, že nedošlo k zanedbání zdravotní péče, umístění vážně nemocné pacientky na chodbě bylo selháním organizace práce příslušného oddělení a selhání etiky. Úřad zároveň podal podnět i na regionální úřad veřejného zdravotnictví ve věci možného porušení hygienických předpisů,“ uvedla Radoslava Muchová, mluvčí Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí. 

VENDULA ( 18. července 2019 05:10 )

liska­bystrou­ska:Bo­že ty jsi hloupej člověk,to snad ani není pravda!Samozřejmě že porušili!Zajímalo by mě jak bys reagovala,kdyby tam ležel někdo z tvých příbuzných nebo ty sama.Už vidim,jak bys ležela v průvanu na chodbě,aby tě každej očumoval!Ty tvoje příspěvky jsou jak od 15-tiletý puber­ťačky,­přemýš­lej než něco vyplodiiš z tý tvojí dutý kebule

rencaa ( 17. července 2019 18:07 )

omlouvám se nemuseli

rencaa ( 17. července 2019 18:03 )

To, že byla smrtelně nemocná přeci neznamená, že po operaci ji nechali ležet na chodbě. To by přeci vůbec nemusely zřizovat pooperační pokoje. Na chodbě určitě nemůže byt stejná péče jako na pooperačním pokoji. Také bych nemocnici žalovala a vůbec ne kvůli penězům.

liskabystrouska ( 17. července 2019 17:21 )

péči neporusili ... byla smrtelne nemocna ..pribuzni by chteli vydelat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud