Těžce nemocnou Evu (†64) nechala nemocnice po operaci ležet na chodbě: Strávila tam víkend a v pondělí zemřela!

Žena (†64) zemřela v nemocnici poté, co strávila víkend na chodbě.
18. 3. 2019
17:45

Vážně nemocnou pacientku po operaci nechali zdravotníci v nemocnici ve slovenském městě Levice ležet na chodbě. Strávila tam víkend a ani přes opakované žádosti rodinných příslušníků nebyla převezena na pokoj. Eva (†64) po týdnu zemřela.

Ve čtvrtek 7. března převezli Evu (†64) ze slovenské obce Tekovské Lužany do nemocnice v Levicích. „V sobotu jsme za ní přišli, když byla po operaci. Ležela na chirurgii na chodbě, protože prý měli plno. Oznámili nám, že měla zánět břišních orgánů a pánve a rakovinu lymfatických uzlin v pokročilém stadiu. Před operací jí diagnostikovali cirhózu jater. Selhávaly jí ledviny a měla potíže se srdcem,“ popsala pro portál Čas.sk její snacha Vlasta (39).

Ani přes naléhavé žádosti rodiny, a bez ohledu na to, v jak vážném stavu se nacházela, zdravotníci ženu nepřemístili. Eva přitom podle informací ležela na studené chodbě v průvanu přímo u vchodu. Teprve poté, co se začala případem zaobírat média, nemocnice začala konečně jednat. „V pondělí ji přeložili na ARO, ale mě za ní nepustili. V pondělí zemřela,“ doplnila Vlasta.

Ministryně zdravotnictví uvedla, že jednání nemocnice je naprosto neakceptovatelné. Případ řeší také Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Nemocnice se však hájí tím, že na oddělení již nebylo místo.

„Jelikož se jednalo o akutní zákrok, nebylo krátkodobě k dispozici lůžko. Proto jsme zvolili nouzové řešení. Po zavedení aktuálních opatření management pacientům v případě nutnosti zajistil využití lůžek z jiných oddělení. Nouzové výjimečné řešení, které jsme zvolili, bylo ojedinělé a vzniklo ve snaze a dobré víře řešit 100% obsazenost chirurgického oddělení,“ argumentovala mluvčí skupiny AGEL SK Lucia Kočková.

Ombudsmanka zakročila

Slovenská ombudsmanka Mária Patakyová řekla, že nemocnice v Levicích nerespektuje lidskou důstojnost. „Postup nemocnice, který byl popsaný v mediálních výstupech, nepovažuji za vhodný či respektující důstojnost pacientů nemocnice. Zároveň si myslím, že kromě toho může dokonce představovat pro pacienty možná zdravotní rizika,“ napsala v dopise adresovaném řediteli nemocnice.

liskabystrouska ( 28. března 2019 16:39 )

kdepak ve starych kolejích právě že v nových a daleko horších

blecktajp ( 19. března 2019 11:34 )

THomayerova nemocnice zachazi s pacienty podobne, osobni zkusenost. Fakt na presdrzku. Kdyz je jejich prace nebavi, at jdou vybalovat zbozi v obchodaku.

Jan Brandis ( 19. března 2019 11:13 )

Vítejte v Česku. Doktoři brečí že mají málo, ale vzhledem k jejich zodpovědnosti jsou neuvěřitelně přeplacení.

skaara ( 19. března 2019 09:08 )

Tak tohle znám z vlastní rodiny, shodou okolností také u osoby jménem Eva. Také skončila na chodbě a nikdo se o ní nezajímal. Vše zachraňoval její bratr - lékař, ale i ten měl co dělat, protože i na něj byli sprostí a málem ho vyhodili se slovy "Co by byste chtěl, vždyť stejně chcípne". Pak on Evu nechal její bratr přemístit do jiné nemocnice, kde bohužel zemřela, ale alespoň se jednalo o důstojný odchod.

Marie Klmov ( 19. března 2019 03:19 )

I když byla paní moc nemocná,to že jí nechali ležet po operaci na chodbě je víc než strašné. Ta paní měla být hlídána. Je to trestuhodné. Takové doktory a personál bych hnala bičem.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa