Prasklá aorta uprostřed noci? Kulturista Petr (†30) prý zemřel náhle a ve spánku

Autor: dce - 
24. 6. 2019
18:49

Kulturistika přišla o jednu ze svých nejzářivějších hvězd. V pouhých třiceti letech zemřel Peter Muráň z Považské Bystrice. Po tragicky zesnulém sportovci zůstala osiřelá manželka a synek.

Smutná zpráva zasáhla všechny příznivce kulturistiky ze Slovenska, ale i z Čech. Informace o smrti Petera Muráně (†30) se v pátek rozšířila ze sociálních sítí, kde jeho smrt oplakávají kamarádi i fanoušci. „Šťastný člověk s úsměvem a srdcem pro lidi, to se nemělo stát, je mi to líto,“ napsal Martin. Podle jeho známých Peterovi praskla ve spánku aorta.

Peter se na kulturistické scéně pohyboval již od roku 2008, tento sport ho ale fascinoval už od dětství. „Ještě jako malý jsem vzhlížel ke svalnatým hercům a tajně jsem doufal, že jednou také budu takový. Ale vždy to bylo jen pouhým snem – až do okamžiku, kdy jsem u bratrance uviděl velkou činku, kterou jsem nedokázal ani odlepit od země,“ řekl v rozhovoru pro magazín Ronnie. To bylo v roce 2002 – bratranec mu nakonec dal menší činku, se kterou mohl Peter cvičit.

Na podzim roku 2008 se objevil na své první soutěži, kde sice skončil předposlední, ale to ho neodradilo a od té doby soutěží absolvoval desítky. K nejrůznějším triumfům si loni připsal titul vicemistra Slovenska v kulturistice mužů do 100 kilogramů.

„Žil jsi, kámo, tak, jak si trénoval, na 110 %... ze všeho si vytřískat o dvě opakování navíc, o dva cm širší úsměv, o kapku potu více... a stálo to za to, každá sekunda s tebou, každé opakování, každá série, každý trénink... I když ses živil trénováním, rozdával jsi rady zdarma a učil nás všechny... Nejen jak líp cvičit, ale zejména jak být lepší... lepší svěřenec, lepší kamarád, lepší člověk... Byl jsi velký fyzicky, ale zejména jako člověk... rozdával jsi motivaci a radost kolem... navěky: ,Dávej, makej, přidej, ještě jedno, ještě dvě, překonej se, máš na to !!!‘,“ napsal na instagramu Andrej.

ViktorOchlupin ( 25. června 2019 23:08 )

Pěkná přezdívka

roko ( 25. června 2019 10:00 )

tak si dej pozor pajo at tě nesemelou

pajato73 ( 25. června 2019 09:40 )

to je hloupe prani... bozi mlyny melou pomalu, ale melou....

dajka123 ( 25. června 2019 08:45 )

A proto tomu prasknutí dopomáhal ještě těma sra*čkama jako jsou anabolické steroidy? Sorry, ale nejde říct nic jiného, že to byla jeho vlastní hloupost.

bledulka ( 25. června 2019 08:13 )

Každému, kdo se tak mladému mrtvému člověku tady posmívá, upřímně přeji, aby mu aorta praskla taky!!! Opravdu upřímně! Kdo to nezažije, že mu blízcí příbuzní na stejnou diagnozu zemřou a onemocní velká část rodiny, absolutně nemůže pochopit....Je to záležitost genetická!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud