Modelka ve Špindlu vypadla z bytu miliardáře: Kdo za ni zaplatí astronomickou částku?

21. 5. 2019
14:47

Ruská modelka Jekatěrina Bobkovová (30) záhadně spadla z balkonu ve Špindlerově Mlýně a stále je v intenzivní péči lékařů v Hradci Králové. Její léčba by mohla stát i miliony korun, a zatím není nikdo, kdo by ji zaplatil...

Žena, která ještě 8. května svědčila u soudu ve prospěch ruských fotbalistů Pavla Mamajeva (30, Krasnodar) a Alexandra Kokorina (28, Zenit Petrohrad) proti vysokým státním úředníkům, přijela do Česka nepojištěná. Léčbu následků pádu z desetimetrové výšky, ke kterému došlo v noci z 10. na 11. května, by si tak měla hradit sama. Podle ruských médií se na to vybírají peníze na speciální konta, která založily její kamarádky. Výše vybrané částky však není známá.

„Myslet si, že by na léčbu přispěli lidé, kteří se účastnili večírku v tom apartmánu, je směšné. Znali se jen krátce a povrchně,“ řekla v rozhovoru pro ruský web MK.ru její kamarádka Olga Solncevová s tím, že na mejdanu byl i jistý »velmi bohatý a vlivný muž«. Apartmán, kde se neštěstí stalo, patří Andreji I., jehož majetek je odhadován na 4,6 miliardy korun. Kamarádka Bobkovové, Tatyana Atemasová, jež byla neštěstí přítomna, je podle MK.ru již v Moskvě a potřebuje péči psychologů. „Káťa šla kouřit na balkon, ale protože já ani další lidé nekouří, šla tam sama. Asi po deseti minutách jsme ji tam najednou neviděli a slyšeli křik lidí pod balkonem,“ popsala tragédii a řekla i to, že přijeli do Česka odpočívat. Nejprve byli s partou slovinských hokejistů v Karlových Varech, pak se přesunuli do Krkonoš.

Modelka, která v Rusku tančila ve vyhlášeném nočním klubu Egoist, podle kamarádek pochází z chudé rodiny, která si nemůže dovolit léčbu platit. „Odjela spontánně, bez pojištění,“ řekla Olga Solncevová, která se s Jekatěrinou zná asi 12 let. Podle informací Blesku se může účet za léčbu vyšplhat do astronomických částek. Žena má totiž zlomenou pánev, žebra, zhmožděné plíce, měla i krvácení do mozku. „Odhadovat bez znalosti zdravotního stavu pacientky závažnosti jednotlivých zranění a pravděpodobnosti možných komplikací náklady na zdravotní péči by bylo věštěním z křišťálové koule. Obecně je snad možné říci jen to, že u vážných polytraumat, neboli mnohočetných zranění, se mohou náklady na léčbu vyšplhat klidně na stovky tisíc korun a v krajních případech i o řád výše,“ řekl Blesku mluvčí VZP Oldřich Tichý.

kocdivoka ( 23. května 2019 06:32 )

Dnes se říká kdejaké rajdě modelka .
No , možná šla miliardáře potěšit ukázkou bobři kožešiny . Pan se lekl a bobra i s modelkou vyhodil.

sukin-sa-vracia ( 21. května 2019 19:28 )

Tady jde o život mladé ženy......

agfor ( 21. května 2019 19:00 )

Kdo zaplatí ? No přece čeští pit omci, kteří se nechají VZP okrádat o 13% platu. Na české děti se přece sbírají víčka.

Magister-Grammaticus ( 21. května 2019 18:52 )

Hééérečka je to!

lunatic ( 21. května 2019 17:43 )

Proč lékaři dělají něco,co se prostě nevyplatí? Zřejmě o žádné léčení ani nestála,když se nepojistila ? Prostě,ať se jí zeptají,zda to má v úmyslu zaplatit a když řekne DA,přineste ihned směnku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud