Skupina dětí umučila kočku v Karviné: Policie už tuší, kdo běsnil

15. 4. 2019
13:36

Moravskoslezští kriminalisté jsou na stopě skupině dětí, které během druhého dubnového víkendu umučily v Karviné kočku. Policisté se případem nyní intenzivně zabývají. Mají už stopu, která vede ke konkrétním jménům.

Kočku měli neznámí pachatelé umučit na jednom ze sídlišť v Karviné. Policie se jejich nepochopitelným činem zabývá. „Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu týrání zvířat. K události mělo dojít na ulici Havířská v městské části Nové Město. Případu věnujeme maximální pozornost,“ řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Ba co víc, prý už mají potřebné stopy. „Již v tuto chvíli máme indicie, které povedou ke konkrétním osobám,“ doplnila mluvčí.

Na případ upozornila o víkendu prostřednictvím facebooku paní Nikol.Čtyři malí kluci a jeden velký kluk umlátili a následně vzali za ocas a hodili o patník kočkou, která byla na místě mrtvá,“ napsala žena, která byla svědkyní celého incidentu. Snažila se je prý zastavit křikem, už bylo ale pozdě.

Tvrdí také, že neuvěřitelnému chování nečinně přihlíželi ostatní lidé. Policie byla navíc podle jejích slov k případu velice netečná. „Když jsme volali policii, tak nám sdělili, že co oni s tím, že to není jejich kočka, že ji máme vzít a odnést do popelnice,“ uvedla uživatelka Nikol. 

Policie ale tvrdí, že se o případu dozvěděla až v neděli právě prostřednictvím facebooku.

Zpráva o celém šokujícím incidentu nakonec doputovala i k primátoru Karviné Janu Wolfovi (ČSSD). „Chtěl bych se vyjádřit k hnusnému činu, ke kterému došlo včera večer v Karviné, kdy pět dětí utýralo kočku k smrti,“ nechal se slyšet politik. „Zkontaktoval jsem se s PČR a domluvili jsme se na tom, že tento případ dořeší a viníci budou potrestáni,“ přislíbil Wolf. 

baronessa ( 16. dubna 2019 19:44 )

Kočky se množí vinou lidí. Pomoci může kastrace. Jedna nekastrovaná kočka může mít za rok 3x mladé. Kočky za to nemůžou, je to jejich normální pud. Ale lidi, kteří si pořídí kočku, mají mít rozum a svědomí. Nekastrovaná zvířata se toulají a dělají škodu. Chovají se jenom tak, jak je pro ně přirozené při hledání potravy. Slušný chovatel svou kočku krmí, poskytne jí veterinární péči a samozřejmě ji nechá kastrovat. A ne vyhodit z domu, že čeká koťata.

baronessa ( 16. dubna 2019 19:40 )

Ty "caráty" jsou především kvůli tomu, že mučení vykonaly děti. Koho normálního napadne taková zvrhlost? Dá se jim vůbec ještě říkat děti?! Jakou mají doma výchovu, když se takhle baví? A pokud se tomu nebude věnovat pozornost a nějaký hňup mávne rukou s tím, že je to "jen" kočka, příště může být na řadě zrovna ten člověk, který jejich čin bagatelizuje. Kdo je schopen týrat pro svou zábavu jakéhokoliv živého tvora, zasluhuje přísný trest a už vůbec ne shovívavost.

oklusnifranta ( 16. dubna 2019 18:42 )

To je carátů kvůli jedny toulavý kočce.

vaber ( 16. dubna 2019 18:18 )

kolik mladých zpěvavých ptáků, kteří ještě neumí létat umučí toulavé kočky a zastřelit je nikdo nesmí

dajka123 ( 16. dubna 2019 12:30 )

Lidé nereagovali protože se báli, že dopadnou podobně. Nevím jestli si vybavuješ ten případ z letního koupaliště, když maminka okřikla malého Deža, který ubližoval jejímu dítěti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud