Chlapec (4) strčil ruku pod plot a chtěl si pohladit psa: Husky mu ji ukousl a sežral!

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ital - 
6. března 2019
16:44

Otřesná tragédie se v neděli odehrála v americkém státě Utah ve městě Layton. Čtyřletý chlapec si chtěl hrát se sousedovým psem. Prostrčil ruku pod plotem, aby si ho pohladil. Husky mu však ruku ukousl i s částí předloktí a s největší pravděpodobností ji i sežral. Chlapce musel do nemocnice dopravit vrtulník.

V neděli se v Utahu v USA stala hrůzná událost. Malý chlapec (4) si chtěl přes plot pohladit psa. „Ruku, na které měl navlečenou ponožku, podstrčil mezerou pod plotem na jejich zahradě. Husky mu ukousl celou ruku a 5–7 centimetrů předloktí,“ pověděl náčelník hasičů Jason Cook. Jelikož se ruka nikde nenašla, předpokládalo se, že ji pes velice pravděpodobně sežral.

Chlapcův otec se snažil zpomalit krvácení a utěšit svého syna až do příjezdu záchranky. Vrtulník pak nebohého hocha přepravil do nemocnice v Salt Lake City, kde podstoupil operaci. Již je v pořádku a předpokládá se, že přežije. Nemocniční personál a kontrolní úředníci zvažovali utracení psa, aby mohli z jeho útrob vyjmout ruku a pak ji chlapci opět přišít. Chirurg však namítl, že něco takového je neuskutečnitelné.

Není jisté, zda byl chlapec pravák, či levák. Cook však tvrdí, že se rychle naučí zacházet s druhou rukou, protože je ještě velmi malý. „Je to něco, co mu změní život. Je to pro něj smutný zvrat událostí,“ dodal Cook.

Husky bude na 10 dní umístěn do karantény. Jestli jej nakonec utratí nebo zařadí na seznam nebezpečných psů, zatím ještě úředníci nerozhodli. „Bylo to poprvé, co někoho pokousal,“ doplnil Cook. Ještě ani není jisté, zda jeho majitelé ponesou následky. Měli totiž pozemek řádně oplocený. Obě rodiny, chlapcova i majitelé psa, se do města nastěhovaly teprve před nedávnem.

Julinka a jej zvtka ( 23. července 2019 17:50 )

To dítě tam nemá co strkat ruku to že dídě provokuje psa ponožkou naruce tak to neznamená že psa musí utratit a rodiče by si to dítě mněli vychovat když neví jak se chovat k psovi a navíc ten pes tu ruku mohl jenom zahrabat

Julinka a jej zvtka ( 23. července 2019 17:50 )

To dítě tam nemá co strkat ruku to že dídě provokuje psa ponožkou naruce tak to neznamená že psa musí utratit a rodiče by si to dítě mněli vychovat když neví jak se chovat k psovi a navíc ten pes tu ruku mohl jenom zahrabat

lendik ( 8. března 2019 10:52 )

Nemá tam strkat ruku a pes určitě utracen jako každé zvíře který ublíží

europa ( 7. března 2019 07:09 )

Celé je to divné. Proč měl ten kluk na ruce ponožku? Ponožky se na rukou nenosí snad ani v USA, ne? Nejspíš psa nechtěl pohladit, ale provokovat, nebo mu ubližoval. Každopádně neměl strkat ruku za plot do cizí zahrady. Pes si brání svoje teritorium, to je jeho přirozenost. To měli chlapci vysvětlit rodiče. Teď si jejich vinou ponese následky celý život.

tarzanzroduopic ( 7. března 2019 00:01 )

To je tak, když mají novináři milión námětů, ale nesmí o nich z nějaké korektnosti psát a pak si musí narychlo vymýšlet takovéto pí-čo-vi-ny, aby aspoň zaplnili plátky tohoto škváru...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud