Michalka se narodila s rozštěpem páteře: Na nákladnou léčbu nejsou peníze

Autor: chal - 
5. 3. 2019
05:01

Michalka je na světě jen půl roku, za svůj život si už ale vytrpěla leccos. Narodila se totiž s rozštěpem páteře a s nemocnou nožičkou. Kromě toho měla vážné problémy s nadměrným hromaděním mozkomíšního moku v lebce. Kvůli těmto komplikacím absolvovala několik náročných operací. Aby se ale její stav zlepšoval dál, musí jich podstoupit ještě několik. A na to její rodiče nemají peníze. Proto se obrátili na veřejnost s výzvou Naděje pro Michalku. Cíl je jediný - aby jejich dcerka mohla sama chodit.

Michalka se narodila už ve 33. týdnu těhotenství císařským řezem. Lékaři se pro zákrok rozhodli po kontrole, která ukázala, že má děťátko rozštěp páteře a problém s hromaděním mozkomíšního moku v lebce. Žádné z předchozích vyšetření přitom nic takového neukázalo. Kromě zmíněných problémů se Michalka narodila s takzvanou golfovou nohou, její levá končetina byla nepřirozeně otočená na jednu stranu.

Novorozence čekala hned ve čtvrtý den života náročná operace. Lékaři dítěti uzavřeli otevřené obratle a vrátili poškozené míšní nervy tam, kam patří. Další složitý zákrok holčičku čekal už po týdnu. Michalce se v hlavě hromadilo velké množství mozkomíšního moku, což způsobovalo růst nitrolebečního tlaku.

Lékaři dívce ulevili zavedením trubice, která přebytečnou kapalinu odvedla do žaludku. Michalka se ukázala jako pravá bojovnice a zvládla už druhou těžkou operaci. Po několika týdnech tak mohla z nemocnice s rodiči domů.

Další měsíce se nesly ve znamení častých kontrol a rehabilitací kvůli nohám. Kromě golfové nohy novorozence trápila i ochrnutá chodidla a zesláblá lýtka. Kvůli otočené noze dostala Michalka sádru od třísla až k chodidlu.

„Nejdřív vše probíhalo dobře, ale poslední dvě sádry se pokazily,“ píší Michalčini rodiče na stránce Naděje pro Michalku. Lékaři po nezdaru vyřkli zdrcující ortel – Michalce není pomoci, nikdy nebude chodit! S takovým závěrem se ale rodiče logicky odmítli smířit.

Rodina tak usilovně hledala lékaře, který by Michalce dokázal pomoci. Našla ho ve Vídni. Objevil se ale finanční problém – pojišťovny operaci v Rakousku neproplácí. Michalčini rodiče museli dát dohromady peníze sami, což se jim podařilo.

Operace dopadla úspěšně. Nohy se podařilo o kousek srovnat, aby se je ale podařilo dát do pořádku úplně, bude operací potřeba několik. A na to už milujícím rodičům peníze nestačí. Obracejí se proto ústy své dcerky na veřejnost s prosbou o pomoc.

„Na potřebné operace ve Vídni, s tím spojené rehabilitace a zdravotní pomůcky potřebuji následující dva roky 2 147 368 Kč,“ říkají za Michalku odhodlaní rodiče Zdeněk a Michaela. „Budeme vám vděční za jakýkoliv příspěvek, který mi pomůže postavit se na vlastní nohy,“ dodávají za své dítě i sami za sebe.

Rodina prostřednictvím transparentního účtu  Život dětem zahájila sbírku. Číslo účtu je 1117771700/5500, variabilní symbol 1919. Do poznámky je potřeba napsat Michalka.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa