Maruška (8) z Tanvaldu trpí vážnou formou leukémie: Sousedé se jí sbírají na léky

Maruška (8) z Tanvaldu trpí vážnou formou leukémie: Sousedé se jí sbírají na léky
Autor: dce - 
22. 11. 2018
18:20

Veřejnou sbírku vyhlásilo Mateřské a dětské centrum Maják v Tanvaldu. Vybírají peníze na pomoc teprve osmileté místní holčičce jménem Maruška. Dívenka trpí vážnou formou leukémie a následující dva roky ji čeká časté navštěvování nemocnice, hospitalizace a chemoterapie. Sousedé se holčičce sbírají na lékařský materiál, léky i rehabilitace.

Sbírku centrum založilo nedávno - jedna z maminek, která k nim dochází, přišla podle Deníku s informací, že její známí se starají o nemocnou holčičku. Osmileté Marušce byla v srpnu diagnostikovaná akutní lymfoblastická leukemie mízních uzlin.

"Její dvouletý boj s nemocí začal pobytem na hemato-onkologickém oddělení v pražském Motole. S maminkou samoživitelkou je nyní doma v izolaci a denně dojíždí na chemoterapie," píše centrum na svých stránkách. Dívenka je už od léta zcela odříznutá nejen od školy a svých kamarádů, ale prakticky od celého světa.

Maruška (8) z Tanvaldu trpí vážnou formou léukémie: Sousedé se jí sbírají na lékyMaruška (8) z Tanvaldu trpí vážnou formou léukémie: Sousedé se jí sbírají na léky | Mateřské a dětské centrum Maják Tanvald

Sbírka začala 18. listopadu. "A je na dobu neurčitou, každý rok budeme podle zákona zveřejňovat její vyúčtování," uvedla koordinátorka centra Maják Věra Černá.

Z finančních prostředků veřejné sbírky se budou hradit léky, zdravotnický materiál, potravinové doplňky, rehabilitace, kompenzační pomůcky, dále úprava domácnosti na sterilní prostředí, desinfekční prostředky, ozdravné pobyty, náhrady cestovného do zdravotnických zařízení.

Pokud chcete i vy pomoci, můžete finanční příspěvek poslat na transparentní účet: 286015899/0300.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jasnovidec01 ( 24. prosince 2018 19:25 )

TY krá.vo ,Maruška má to obočí přimalované tužkou na obočí ,aby nebyla tak vykulená,tebe ty mr.cho nikdo nenutí přispívat tak drž hube megero

Andy27 ( 27. listopadu 2018 11:46 )

Arogantní krávo, očividně je znáš, takovouhle věc může vypustit z huby jen člověk, co to nemá v hlavě v pořádku. Maruška je úžasná holčička, chodila s mojí dcerou do třídy a maminka je fajn ženská. Léčbu hradí pojišťovna????? A osmiletou holku necháš samotnou 130 km daleko ať se s tím popere, nastudujte si něco o našem zdravotnictví a pak vypouštejte takovýhle debilní kecy. Neprejte si dostat se do takovéhle situace, chtěla bych vás vidět

al.bunda ( 22. listopadu 2018 19:03 )

Přesně,tahat sem čmoudské smrady ale vlastní krev klidně nechat umřít,hnus velebnosti

ja-stana ( 22. listopadu 2018 18:53 )

Matka samoživitelka. Začínám na tyhle vychcené ženské být alergická. A léčku, a to celou hradí pojišťovna. Tak konec těch srdceryvných žvástů. Jen uklízet si bude muset ona ženština sama. A v tom vidím jediný problém. Holce kvůli většímu soucitu ohololi hlavu a nacpali na pusu rošku. Jen jí zapoměli oholit i obočí.

panda82 ( 22. listopadu 2018 18:41 )

Je smutné, že na tak nemocné dítě se musí vyhlásit sbírka, na poslance se sypou peníze jem tak, bez jakékoliv námahy, výsledků práce, jo vlastně budou tu mít sirotky, že Šrojbrová

Zobrazit celou diskusi
Další videa