Nikolce (5) ochrnul žaludek: Kvůli zákeřné chorobě strávila většinu života v nemocnici

Autor: lm - 
16. března 2018
12:57

Nikolka (5) je na první pohled zdravé a krásné děvčátko, za svůj krátký život si ale vytrpěla více než někteří dospělí. Má totiž vzácnou chorobou, se kterou si lékaři nevědí rady. Malá holčička potřebuje množství drahých zdravotních pomůcek, které musí platit její rodina ze svého.

Nikolka (5) přišla na svět po bezproblémovém těhotenství a i samotný porod proběhl bez komplikací. Zprvu se zdálo vše v pořádku, pak se holčičce ale přitížilo. „Měsíc nepřetržitě měla teploty, odmítala stravu i tekutiny, začala zvracet,“ popsala mladá maminka Nikola (25). Po kolotoči vyšetření lékaři rodině oznámili zdrcující zprávu, malá Nikolka trpí postinfekční gastroparézou, což znamená, že jí v okolí žaludku ochrnuly nervy a kvůli tomu jí nefunguje žaludek tak, jak by měl.

Tím to bohužel pro Nikolku ale neskončilo. Zanedlouho začala mít problémy i se střevy a močovým měchýřem, kvůli čemuž zůstala závislá na infuzích a lécích. Malá bojovnice, která pod oblečením skrývá množství jizev a hadiček, strávila většinu života v nemocnici. Navzdory trpkému osudu ale neztrácí dobrou náladu. „Nikolka je neustále usměvavé děvčátko, které je vděčné za každý zážitek, za každou bezbolestnou chvíli,“ říká rodina.

I když je vážně nemocná, sní o tom samém jako jiné holčičky. „Jejím největším snem je tančit na louce plné květin jako baletka v nádherných šatech, při pikniku. Nikolka je neuvěřitelně životaschopná bojovnice. Má velkou šanci zvítězit. Potřebuje však pomoc,“ vysvětluje rodina s tím, že léčba jejich dcerky je velmi finančně i časově náročná. 

Nikolka potřebuje velké množství léků, náplastí, dezinfekcí a dalšího zdravotnického materiálu a ne vše pojišťovna proplácí. Maminka s holčičkou navíc musí být neustále doma a podávat jí infuze. Rodinu tak živí táta, který pracuje v mateřské školce a pomáhají i příbuzní.

Rodina proto poprosila o pomoc v internetové sbírce. „Pomozte prosím Nikolce zabojovat a splnit její sny. Každá malá finanční pomoc je pro nás velký krok k cíli. Z celého srdce děkujeme.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud