Dojemné video: Čtyřletý chlapec bez končetin udělal první »krůčky«

2. prosince 2017
09:12

Malý Camden Whiddon (4) z amerického Texasu se narodil bez nožiček a ručiček, navzdory nepřízni osudu se ale statečně pere s životem. Na internetu dojalo lidi video, jak se naučil chodit.

Camden Whiddon se narodil se syndromem tetra-amelia, tedy bez všech čtyř končetin. Jeho maminka Katie v těhotenství nepila, nekouřila, ani nebrala drogy a o vrozené vadě se dozvěděla v 18. týdnu. Ačkoliv se rodiče původně báli, jak bude jejich syn s postižením žít, Camden je nepřestává překvapovat.

„Je úžasný a dokáže tolik věcí, že je to až neuvěřitelné, dokud to nevidíte na vlastní oči. Nejčastěji mi lidé říkají: ‚Nikdy bych neřekl, jak rychle se dokáže pohybovat‘,“ popsala mladá maminka, jejíž syn se pere s nepřízní osudu opravdu statečně a dokazuje to i jeho poslední video, které rodina sdílela.

Nahrávka, která dojala internet, zachycuje, kterak se malý chlapec bez končetin pokouší o vzpřímenou chůzi. „Pojď ke mně, už to skoro máš,“ povzbuzuje chlapce táta na videu, zatímco se k němu pomalu a nejistě blíží. „Chodím úplně jako Nick,“ říká Camden na videu a srovnává se se svým bratrem, který celé jeho snažení pozoruje. Když se Camdenovi konečně podaří dostat se tátovi do náruče, celá rodina propuká v nadšení a maminka přiznává, že ji to dojalo až k slzám.

Video Čtyřletý Camden z Texasu dojal internet. Chlapec nemá končetiny, ale naučil se chodit. - YouTube/Katie Whiddon

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud