Zraněný policista odmítl sbírku od kolegů: Výtěžek poslal těžce nemocné Žanetce (7)

17. ledna 2018
05:40

Ačkoliv se sám ocitl v těžké životní situaci, rozhodl se pomáhat i jiným. Vážně zraněný policista, pro nějž kolegové vybrali 40 pytlů plastových víček, věnuje celý výtěžek této sbírky nemocné Žanetce (7).

Policista Vladimír (46) z Městce Králové se vážně zranil při nehodě v září 2016. Osudného dne seděl spolu se svým kolegou v policejním autě, když do nich narazil autobus. Kolega se zranil lehce, pro Vladimíra ale přiletěl vrtulník a několik dní nebylo jisté, jestli vůbec boj o život vyhraje. I když přežil, neměl vyhráno. Čekala ho ještě nákladná léčba a vyžaduje nepřetržitou péči, kvůli které manželka musela odejít ze zaměstnání. V rezortu Policie ČR i mimo něj proto bylo vyhlášeno několik sbírek a mezi nimi i ta od kolegů z Městce Králové, kteří pro zraněného policistu sbírali víčka.

Policistům z Městce Králové se nakonec podařilo nasbírat přes 40 pytlů tohoto materiálu, Vladimír ale jejich pomoc odmítl. "Rodina zraněného kolegy se rozhodla tento dar nepřijmout s odůvodněním, že si velmi váží pomoci, které se jí prozatím dostalo, ale vnímá, že jsou i další, kteří by pomoc uvítali," vysvětlila policejní mluvčí Petra Potočná s tím, že celý výtěžek sbírky namísto toho poputuje nemocné Žanetce (7), která onemocněla dětskou mozkovou obrnou.

Žanetka Hrušková přišla na svět v říjnu 2010 jako naprosto zdravé miminko, v devíti měsících se ale ukázalo, že něco není v pořádku. Na neurologii zjistili, že má holčička jen tři mozkové komory a dvě z nich jsou ještě spojené. Zdravý člověk má přitom čtyři. Její pohybový vývoj se v podstatě zastavil a holčička potřebuje četné rehabilitace, přičemž za každým jejím pokrokem se skrývá tvrdá dřina. Více o této statečné holčičce si můžete přečíst zde.

Verunku (7) trápí záhadná nemoc: Nemůže se pohybovat a nikdo neví proč! Pomáhá jen cvičení, zdravotní pojišťvna ale proplácí pouze polovinu potřebných peněz.

Video  Verunku (7) trápí záhadná nemoc: Nemůže se pohybovat a nikdo neví proč! Pomáhá jen cvičení, zdravontí pojišťvna lae proplácí pouze polovinu potřebných peněz.  - Jiří Krušina

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud