Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Maminku malého chlapce zabíjí nádor v hlavě: Pomoci ji mohou v Praze, léčbu si ale musí zaplatit

Autor: lm - 
15. ledna 2018
22:15

Lékaři jí diagnostikovali smrtící nádor v hlavě, maminka malého chlapečka boj o život ale nevzdává. Amelia Martin (41) z anglického Ramsey si nepřeje nic jiného, než vidět svého syna (6) vyrůstat. Pomoci jí můžou v Praze, britský zdravotní systém ale odmítá léčbu proplatit.

Amelia Martin si před čtyřmi lety vyslechla zdrcující diagnózu. Lékaři jí našli na mozku vzácný nádor, tzv. papilární meningeom a ihned ji poslali na operaci. I když podstoupila celkem dvě operace a následně absolvovala i vyčerpávající radioterapii, rakovina se jí letos v listopadu vrátila a tentokrát se nádor objevil na místě, odkud nejde vyoperovat a navíc se neustále zvětšuje.

Ačkoliv nad ní britští lékaři »zlomili hůl«, nešťastná maminka se odmítá vzdát a hodlá udělat vše proto, aby tu byla se svým šestiletým synkem Dylanem co nejdéle. "Jen bych chtěla nějakou možnost, abych viděla Dylana vyrůstat. Nemůžu se smířit s tím, že tu pro něj nebudu. Kdyby šlo jen o mě, tak by to nebylo tak těžké, ale chci to pro svého syna a rodinu," vysvětlila žena britskému deníku Daily Mirror.

Amelia vidí jedinou šanci v léčbě v pražském protonovém centru. Minulý týden sem přijela i na vyšetření a lékaři jí řekli, že je pro léčbu vhodným pacientem. Maminka ale narazila na další problém. Britská Národní zdravotní služba totiž experimentální léčbu v Česku nehradí, ačkoliv ve Spojeném království momentálně není žádná alternativa.

Video  Tady bojují s rakovinou: Prohlídka protonového centra  - Protonové centrum
Video se připravuje ...

Rodina a přátelé ženy proto založili internetovou sbírku, ve které chtějí vybrat potřebné prostředky. "Amelia je ta nejmilejší a nejpozitivnější osoba, kterou jsem kdy poznala. Je milovanou maminkou, manželkou, dcerou a sestrou. Přeje si s nádorem bojovat, aby viděla svého syna vyrůstat a být tu pro něj, co nejdéle to bude možné," připsala ke sbírce nejlepší kamarádka Cathy. 

Rodina potřebuje na léčbu v přepočtu 2,15 milionu korun, vybráno ale mají zatím »jen« 250 tisíc korun a Amelii neúprosně tlačí čas. "Při vyšetření tento týden v Praze se ukázalo, že se nádor od začátku listopadu zvětšil o pět až šest centimetrů. Takže mi v Protonovém centru v Praze řekli, že léčbu mohu podstoupit, ale musí to být co nejrychleji," dodala zoufalá žena. 

V protonovém centru vyléčili i malého Ashyu

Nemohl se ani zvednout z postele, nemluvil. Malý Ashya King z britského Southhamptonu umíral na rakovinu mozku. Britští lékaři odmítli, aby chlapec podstoupil protonovou léčbu, a tak ho rodiče v poslední naději v roce 2014 unesli do Španělska. Odtud vedla dlouhá cesta do Prahy. Ashya podstoupil v Česku náročné ozařování, které sice poškodilo centra řeči a chůze, přesto se dostal z nejhoršího a rakovinu porazil. Podle informací rodiny z loňského roku chlapec úspěšně pokračoval v rehabilitaci a dokonce se vrátil do školy.

Video  Malý Ashya před rokem umíral na rakovinu, teď se sám prošel po Praze  - Daniela Soukalová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

klimap ( 16. ledna 2018 03:52 )

Hlavně že jsou prachy na zbrojení! Je to hnus!

hahapch ( 16. ledna 2018 01:15 )

Copak Británie je tak chudá??? spíš naopak, strkají tam kde není potřeba aby se ukázali světu a svým občanům nemůžou zaplatit léčbu v zahraničí když je naděje na uzdravení? je to máma malého klučíka a bez mámy se stejně bude muset postarat stát v dětském domově, lhostejnost nezná mezí, když existuje lék, léčení, pomoc druhému mělo by se ihned všem pomoci a zdarma, jsme lidé, pomoci jeden druhému a ne obohacovat se na někoho neštěstí za které nemůže, jo ahááá královská rodinka střádá na svatbu aby se opět ukázala světu....

vicca ( 16. ledna 2018 00:02 )

Jsme dobri nasi lekari jsou vynikajici-doufam ze maminka chlapecka se uzdryvi u nas,

Remington ( 15. ledna 2018 23:38 )

 Hernajs češi ukážeme anglanum že umíme pomoct.prece nenecháme vyrůstat kluka bez mami .dejte sem fofrem číslo konta.oni nám pomohli za války mi teť pomůžeme jim.

Zobrazit celou diskusi