Maminku malého chlapce zabíjí nádor v hlavě: Pomoci ji mohou v Praze, léčbu si ale musí zaplatit

Autor: lm - 
15. ledna 2018
22:15

Lékaři jí diagnostikovali smrtící nádor v hlavě, maminka malého chlapečka boj o život ale nevzdává. Amelia Martin (41) z anglického Ramsey si nepřeje nic jiného, než vidět svého syna (6) vyrůstat. Pomoci jí můžou v Praze, britský zdravotní systém ale odmítá léčbu proplatit.

Amelia Martin si před čtyřmi lety vyslechla zdrcující diagnózu. Lékaři jí našli na mozku vzácný nádor, tzv. papilární meningeom a ihned ji poslali na operaci. I když podstoupila celkem dvě operace a následně absolvovala i vyčerpávající radioterapii, rakovina se jí letos v listopadu vrátila a tentokrát se nádor objevil na místě, odkud nejde vyoperovat a navíc se neustále zvětšuje.

Ačkoliv nad ní britští lékaři »zlomili hůl«, nešťastná maminka se odmítá vzdát a hodlá udělat vše proto, aby tu byla se svým šestiletým synkem Dylanem co nejdéle. "Jen bych chtěla nějakou možnost, abych viděla Dylana vyrůstat. Nemůžu se smířit s tím, že tu pro něj nebudu. Kdyby šlo jen o mě, tak by to nebylo tak těžké, ale chci to pro svého syna a rodinu," vysvětlila žena britskému deníku Daily Mirror.

Amelia vidí jedinou šanci v léčbě v pražském protonovém centru. Minulý týden sem přijela i na vyšetření a lékaři jí řekli, že je pro léčbu vhodným pacientem. Maminka ale narazila na další problém. Britská Národní zdravotní služba totiž experimentální léčbu v Česku nehradí, ačkoliv ve Spojeném království momentálně není žádná alternativa.

Video Tady bojují s rakovinou: Prohlídka protonového centra - Protonové centrum

Rodina a přátelé ženy proto založili internetovou sbírku, ve které chtějí vybrat potřebné prostředky. "Amelia je ta nejmilejší a nejpozitivnější osoba, kterou jsem kdy poznala. Je milovanou maminkou, manželkou, dcerou a sestrou. Přeje si s nádorem bojovat, aby viděla svého syna vyrůstat a být tu pro něj, co nejdéle to bude možné," připsala ke sbírce nejlepší kamarádka Cathy. 

Rodina potřebuje na léčbu v přepočtu 2,15 milionu korun, vybráno ale mají zatím »jen« 250 tisíc korun a Amelii neúprosně tlačí čas. "Při vyšetření tento týden v Praze se ukázalo, že se nádor od začátku listopadu zvětšil o pět až šest centimetrů. Takže mi v Protonovém centru v Praze řekli, že léčbu mohu podstoupit, ale musí to být co nejrychleji," dodala zoufalá žena. 

V protonovém centru vyléčili i malého Ashyu

Nemohl se ani zvednout z postele, nemluvil. Malý Ashya King z britského Southhamptonu umíral na rakovinu mozku. Britští lékaři odmítli, aby chlapec podstoupil protonovou léčbu, a tak ho rodiče v poslední naději v roce 2014 unesli do Španělska. Odtud vedla dlouhá cesta do Prahy. Ashya podstoupil v Česku náročné ozařování, které sice poškodilo centra řeči a chůze, přesto se dostal z nejhoršího a rakovinu porazil. Podle informací rodiny z loňského roku chlapec úspěšně pokračoval v rehabilitaci a dokonce se vrátil do školy.

Video Malý Ashya před rokem umíral na rakovinu, teď se sám prošel po Praze - Daniela Soukalová, Lukáš Červený

 

klimap ( 16. ledna 2018 03:52 )

Hlavně že jsou prachy na zbrojení! Je to hnus!

hahapch ( 16. ledna 2018 01:15 )

Copak Británie je tak chudá??? spíš naopak, strkají tam kde není potřeba aby se ukázali světu a svým občanům nemůžou zaplatit léčbu v zahraničí když je naděje na uzdravení? je to máma malého klučíka a bez mámy se stejně bude muset postarat stát v dětském domově, lhostejnost nezná mezí, když existuje lék, léčení, pomoc druhému mělo by se ihned všem pomoci a zdarma, jsme lidé, pomoci jeden druhému a ne obohacovat se na někoho neštěstí za které nemůže, jo ahááá královská rodinka střádá na svatbu aby se opět ukázala světu....

vicca ( 16. ledna 2018 00:02 )

Jsme dobri nasi lekari jsou vynikajici-doufam ze maminka chlapecka se uzdryvi u nas,

Remington ( 15. ledna 2018 23:38 )

 Hernajs češi ukážeme anglanum že umíme pomoct.prece nenecháme vyrůstat kluka bez mami .dejte sem fofrem číslo konta.oni nám pomohli za války mi teť pomůžeme jim.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud