Ashya porazil v Praze rakovinu, teď se vrací do školy!

Autor: shp, so - 
4. ledna 2016
22:44

Malý britský chlapec Ashya King (6), kterému v pražském Protonovém centru vyléčili nádor na mozku, se vrací do školy. Jeho otec Brett to oznámil v britské televizi ITV.

Jsem na něj hrdý. Ačkoli má stále nějaké menší zdravotní problémy, například někdy bývá malátný, bude opět chodit normálně s dětmi školy. Pro jeho vzdělání to považuji za zásadní,“ řekl Brett.

Je to takový malý zázrak, ještě před rokem totiž ležel těžce nemocný chlapec v nemocnici. Protonová léčba v Praze mu ale pomohla rakovinu porazit.

Britští lékaři přitom nechtěli Ashyu původně vůbec pustit z nemocnice. Rodičům zakazovali dítě převézt, takže ho museli unést. Nakonec byli dopadeni na útěku ve Španělsku.

Případ malého chlapce však vyvolal v zemi velké pozdvižení a politici nakonec povolili jeho transport do České republiky, kde ho vyléčili. To mu zachránilo život.

paul.hyena ( 5. ledna 2016 08:53 )

Celkem by mě zajímalo, kolik platí Protonové centrum za tyhle reklamní zprávičky? Za ten rok, co to vnucují všem mediím to musela být pořádná pálka. Ale co, oni to vyždímají ze zdravotních pojišťoven a ty zase z poplatníků.

zkratik ( 4. ledna 2016 23:03 )

blbá otázka.....proč se nepomůže českejm dětem?Nebylo by to světový?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud