Úžasné zlepšení Ashyi: Sám se prošel po Karlově mostě. Před rokem umíral

Autor: sou - 
15. září 2015
19:32

Šestiletý bojovník Ashya King se v úterý s rodiči prošel po Karlově mostě. Je to malý zázrak, ještě před rokem totiž ležel těžce nemocný chlapec v nemocnici. Protonová léčba v Praze mu ale pomohla rakovinu porazit. Nyní ho čekají v hlavním městě příjemné věci: dětská party a návštěva pražské ZOO se speciálním hostem. Bude jím malá holčička, která se léčila ve stejnou dobu jako Ashya z rakoviny, jsou z nich totiž kamarádi. Celá rodina pak z České republiky odletí v pátek.

Malý Ashya nejspíš vyhrál boj se zákeřnou rakovinou. Do Prahy se po roce nevrátil kvůli následné péči, ale kvůli společenské návštěvě. „Nejen Ashya, ale také Kingovi se můžou seznámit s tím městem, ve kterém strávili víc než šest týdnů,“ uvedla na setkání s novináři mluvčí Protonového centra Iva Taťounková.

Video Ashya King - Daniela Soukalová, Lukáš Červený

A že jejich program bude opravdu pestrý. Ashya si už stačil projít téměř celý Karlův most. V polovině řekl své matce, že je unavený, a tak si ho jeho otec vzal do náruče. „Zítra ráno se půjdou společně s Ashyou  podívat do rehabilitační kliniky Axon a odpoledne je čeká dětská party,“ informuje o programu rodiny Taťounková. Ashya se tam setká s dalšími dětmi, které se léčily v Protonovém centru.

Zoo se speciálním hostem

Další den bude opět ve znamení poznávání krás Prahy. Ashya s celou rodinou půjdou na návštěvu místní zoo. Doprovázet je bude i speciální host. „Před rokem se v Protonovém centru léčil s Tayrou. Tayra je malá tříletá holčička, je zdravá, máme z ní velkou radost a ukončila léčbu stejně jako Ashya minulý rok. A půjdou spolu do zoo,“ upřesnila Taťounková.

S Ashyou měli i společnou rozlučku po úspěšné léčbě. Malý bojovník pak v pátek odletí se svou rodinou zpět domů. Čeká ho dokonce i první výlet do školy. „Příští týden půjde na jednu hodinu do školy,“ dodala Taťounková. Kvůli jeho stavu mu bude pomáhat asistent.evita5555 ( 20. září 2015 15:44 )

No vidíte, ale "ohrození na živote" z rad utečencov tento názor nezdieľajú, teda neveria českým lekárom, pre nich musia byť k dispozícii len americkí lekári. Pre nich sú češi užitoční len na to, aby ich zadara poprevážali tam, kam si oni milostivo rozkážu, aj do tej ameriky, dajú im vlaky, autobusy, jedlo, vodu, zato oni im nie sú ochotní prezradiť ani svoje meno a krajinu pôvodu. Tým deťom želám trvalé zdravie a českým deťom rovnaké možnosti v prípade potreby.

inqizitor ( 15. září 2015 23:31 )

Přesně tak, ono britský zdravotnictví dávaj všude ve světě za vzor a pak se tam stane tohle.. a přitom koho znám, co s tim přišel do styku, tak všichni na ten systém tam nadávaj..

otylie.z.bolivie ( 15. září 2015 22:39 )

oprava: ...bezmocně....

zkratik ( 15. září 2015 22:37 )

otylie.z.bolivie ( 15. září 2015 22:33 )

O tomhle případu informují proto, že ho Anglie už vzdala a rodiče ho vlastně unesli a Praha jim vyhověla nejrychlěji. Psali, že to nakonec přece jenom převzala jejich pojištovna. Přeji všem dětem, aby se uzdravily, není nic horšího pro rodiče beznocně se dívat na své nemocné dítě. Ashyi hodně, hodně síly. Rodina je opět štastná, snad jim štěstí dlouho vydrží.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud