Majitel se zbavil dogy, která rozsápala seniorku (†91): Psa neutratil

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: DH - 
22. února 2019
15:03

V Pihelu na Českolipsku si můžou oddechnout. Majitel argentinské dogy, která minulý týden napadla místní seniorku (†91) a vážně ji pokousala, se konečně psa zbavil. Přislíbil sice, že zvíře nechá utratit, nakonec ho ale pravděpodobně jen někomu dal.

Informaci potvrdila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková webu iDnes.cz. Ta také uvedla, že policisté byli připraveni zvíře v případě dalšího útěku odebrat, k tomu však již nedošlo. „Jednak majitel plot zabezpečil tak, že už v něm nejsou díry. Jednak se ale psa sám ze své vůle vzdal a dal jej pryč. Na pozemek už se nemá vrátit,“ vysvětlila Baláková.

V současné době není jasné, kam přesně zvíře putovalo, majitel však původně místním sliboval, že ho nechá utratit. „Viděli jsme ho ale, jak psa táhne na vodítku a cpe ho do kufru auta. Nevím, kdo by si mohl takové zvíře vzít. Pokud dal zvíře někomu jinému, zbavil se možná problému. Mám ale strach, jestli ten problém nepřehodili na někoho jiného,“ řekl iDnes.cz jeden z místních.

Obyvatelé Pihelu měli se dvěma dogami problémy delší dobu, z nezabezpečeného pozemku majitele podle nich utíkali pravidelně. Minimálně dvakrát tu kvůli tomu zasahovala městská policie, která majitele upozornila, aby si plot lépe zajistil. Ten však zjevně varování příliš nedbal...

Jeden z jeho psů v úterý 13. února z pozemku utekl a zaútočil na seniorku (†91), která byla s chodítkem na procházce. Doga ji pokousala v takovém rozsahu, že skončila v nemocnici, kde později zemřela. Případem se nyní zabývají kriminalisté, majiteli psa ale zatím žádné obvinění nesdělili. Věc šetří v současné době znalci, kteří by měli rozhodnout, zda bude čin hodnocen jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti či usmrcení z nedbalosti.

 

 

hejpockej ( 23. února 2019 10:42 )

jak se jedna o bojovy agresivni plemeno, to je tu hned zastancu a orodovatelu. Kdyby se jednalo o normalniho psa, treba toho malyho jak ho debil zabil smetakem, tak by jste ani nemekli. Jenom o krypli se starate.

hejpockej ( 23. února 2019 10:39 )

ano zadny pes se nenarodil jako zabijak, ani clovek, to z nej udelali rodice, ze? A o takhle genetika? Psychicka porucha? I psy muzou byt schizophrenic a nikdo za to nemuze.

hejpockej ( 23. února 2019 10:37 )

to pak clovek vrah, je taky nejmensim vinikem, a muzou za to jeho rodice a vychova? Pes je zvire stejne jako clovek, akorat primitivnejsi.

hejpockej ( 23. února 2019 10:34 )

takze pes Vas, nebo nekoho z rodiny, ted muze roztrhat nekde jinde...

Niky Pl. ( 23. února 2019 10:04 )

Stařenku mohla pokousat argentinská doga,ale na ilustrační fotografii máte amerického staforda

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud