Stařenku s chodítkem (†91) rozsápala doga: Pokousala jí hlavu, žena zemřela

 (Autor: profimedia.cz)
Autor: šim - 
16. února 2019
10:29

Hororem s tragickým koncem skončila procházka pro 91letou ženu v obci Pihel u Nového Boru. Stařenku s chodítkem napadla argentinská doga, která se jí vrhla na hlavu a končetiny. Trauma, které žena prožila, zřejmě společně s rozsahem zranění se nebohé seniorce stalo osudné.

Útok se stal ve středu po poledni. Žena se pohybovala za pomoci chodítka po ulici, když se k ní přiřítil pes argentinské dogy. „Ženu srazil k zemi na veřejné cestě, kudy procházela,  a začal ji kousat a vláčet po zemi,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Nebohé stařence neváhali neohroženě přispěchat na pomoc kolemjdoucí Lenka s přítelem Martinem, kteří od ní běsnícího psa odehnali a postarali se o ženu až do příjezdu záchranky. Podle mluvčí pes seniorku pokousal v obličeji, na temeni hlavy a na horních i dolních končetinách. Ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu byla přijata na traumatologii v českolipské nemocnici, kde bohužel v pátek zemřela.

„Policisté jméno majitele psa znají. Jedná se o obyvatele Novoborska. Policisté ho už předběžně vyslechli. To, že mu pes utekl, popřít nemohl, nicméně argumentoval tím, že to bylo poprvé. Někteří obyvatelé Pihelu však policisty informovali o tom, že tu doga pobíhala po veřejné cestě a naháněla lidem strach v minulosti už vícekrát,“ uvedla na policejním webu mluvčí.

Případ si následně převzala kriminálka, která bude zjišťovat souvislost mezi zraněními, která žena utrpěla, a jejím úmrtím. Následně bude určena právní kvalifikace případu a možný postih, který hrozí majiteli psa.

Byli jste svědky otřesné události, viděli jste psa pobíhat bez dozoru ulicemi, kde se tragédie odehrála, již v minulosti? Ozvěte se nám do redakce na mail tip@blesk.cz nebo na telefon 724 014 586.

 

Marie91 ( 21. února 2019 00:17 )

Skočte do zdi, nevíte o tomto plemeni vůbec nic..

pupi ( 17. února 2019 20:20 )

Ty budeš velký hrdina ale akorát u klávesnice .... ČUR..U !!!

zvonik54 ( 17. února 2019 03:12 )

Nikdo zpětně nedokáže posoudit, co iniciovalo dogu napadnout tuto stařenku. Jestli to bylo záměrné, měla by to vyšetřovat kriminálka a kdo takto agresivního psa poštval, by měl sedět jako za vraždu. V této variantě byl pes jenom nástroj... V opačném případě si pes této rasy také pamatuje, takže mohlo v minulosti dojít k týrání psa právě ze strany oné ,,nevinné" stařenky, čímž v něm ve své nemohoucnosti později vytvořila svého agresivního nepřítele. PES SE NIKDY Z NIČEHO NIC NESTANE ,,LOVCEM" KOŘISTI NA LIDECH! O tom jsem naprosto přesvědčen. Každý pes přesně ví, jak má svou hubu (zbraň) používat!

prasatkopepicek ( 16. února 2019 19:44 )

Volne pobihajoci coklove by se meli hned strilet.

liskabystrouska ( 16. února 2019 19:09 )

naidka taky bych nepustila svoji matku nebo tetu takhle starou samotnou ..i tak by se ji mohlo něco stat ...spadne nekam nebo ji srazi auto

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud