Policisté se rozhodli zlikvidovat dealery kokainu: Při zátahu ho našli kila!

360p
6. 12. 2018
21:05

Policisté a celníci rozkryli na Moravě rozsáhlou síť distributorů kokainu. Organizovaná skupina řízená osmadvacetiletým mužem ze Zlínska dovážela drogu ze Slovenska, šlo o kokain v hodnotě několika milionů. 

Kokain dodával ze Slovenska na Moravu dvaačtyřicetiletý muž. Droga byla podle policie velmi kvalitní. „Dováželi kokain ve vysoké čistotě až 85 procent. Tady docházelo k následnému ředění, distribuce na ulici byla v čistotě cca 30 procent. Je to běžná pouliční čistota kokainu,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality zlínského krajského policejního ředitelství Petr Petrželka.

Zatímco nákupní cena gramu drogy se podle něj pohybovala okolo 1500 korun, naředěnou ji distributoři prodávali za 2000 až 2500 korun. Dodávky kokainu přicházely pravidelně, podle potřeby uživatelů i několikrát měsíčně. Drogu si kupovaly desítky zákazníků. „Co se týká cílové skupiny, byli to finančně zajištěnější lidé. Nebyli to běžní uživatelé pervitinu a podobně,“ uvedl Petrželka.Drogu členové skupiny prodávali především ve Zlínském a Moravskoslezském kraji, ale také například v Jihomoravském kraji nebo v Praze. Kokain užívala i většina dealerů. Obvinění si mohli podle kriminalistů prodejem drogy vydělat řádově miliony korun.

Kriminalisté v případu obvinili šest mužů a jednu ženu ve věku 24 až 49 let. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy jim v případě prokázání viny hrozí až 18 let vězení. Novinářům to dnes ve Zlíně řekli zástupci policie a celníků.


offline ( 6. prosince 2018 21:48 )

Pod slovem "zlikvidovat" si představuju něco jiného. Takhle způsobili jen krátkodobý provozní problém, který už je jistě vyřešen.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud