Svědectví z vláčku, který přejel chlapce (†5): Nedovolila jsem dceři, aby to viděla, říká maminka

Autor: shp - 
17. 7. 2018
05:01

Nesmírná tragédie se odehrála na rodinném festivalu u Žďáru nad Sázavou. Vláček na něm přejel teprve pětiletého chlapce, který na místě vážným zraněním podlehl. Několik lidí jedoucích v soupravě bylo svědky smutné události. Rodiče se snažili, aby jejich děti neštěstí vůbec neviděly.  

K tragédii došlo na křižovatce v areálu okolo půl čtvrté odpoledne. Chlapci nepomohl ani okamžitý přílet vrtulníku se záchranáři. „Jedná se o dítě. Ze zákona a s ohledem na pozůstalou rodinu se k zraněním, které utržilo, nebudeme vyjadřovat,“ řekla Blesk.cz ředitelka krajské záchranné služby Vladimíra Filová.

Podle svědkyně může stát za smrtí chlapce špatné vyhodnocení situace matkou. "Ona si asi myslela, že to je konečná zastávka, a chlapce zřejmě vysadila, nebo možná klučík sám vyskočil z vagónku ven, to jsem přesně neviděla,“ řekla žena Blesk.cz. Podle spekulací ze sociálních sítí mohla průvodčí říct lidem, aby vystoupila.

Já jsem na tom vláčku seděla, když se to stalo, a vím, jak to bylo. Vláček dával přednost a slečna, co ten vláček komentovala, řekla, že si můžou vysednout z vláčku. V tu dobu se maminka s chlapečkem zvedli a začali vystupovat z vláčku. Vláček se rozjel a přejel chlapce s tím, že otec s druhým dítětem seděl dál ve vláčku. Všichni jsme řvali na řidiče ‚zastav‘,“ napsala na Facebooku.

Rodiče, kteří seděli s dětmi ve vláčku, se pak snažili zabránit tomu, aby jejich ratolesti děsivou událost zahlédly. „Já v tom vláčku seděla přímo za tím manželským párem. Když jsem si uvědomila, co se stalo, byl to okamžik, jediné, co jsem byla schopná udělat, bylo nedovolit svojí devítileté dceři, aby se otočila,“ napsala další žena na sociální síti.

Je to tragédie, ale určitě bych neodsuzovala maminku. Ani nikoho jiného. A určitě rodiče nebyli opilí, jak v nějaké diskuzi proběhlo,“ dodala maminka. Festival se dostal pod palbu kritiky kvůli další události. Malé děti tam totiž malovaly na poníka. To vyvolalo na sociálních sítích velkou vlnu nevole. Pořadatelé se za to omluvili.

Video Westernové městečko ve Zvoli po smrti chlapce (†5) zahalil smutek - Jiří Nováček
1080p 360p

Doporučujeme
OkoloHradce ( 17. července 2018 15:26 )

opr.: 18 let....

OkoloHradce ( 17. července 2018 15:22 )

zraloku proč se necháš vždycky strhnout těmihle rádoby super maminami. Nevidíš, že se jen pasou na neštěstí druhých? Dítě se musí hlídat, ano, ale nemůžeš ho držet 18 za ruku. Počkej až nám řeknou jak se to stalo a neodsuzuj jako ty pí.če.

OkoloHradce ( 17. července 2018 15:10 )

amalina, nevíš jak se to stalo, ale ty máš hvězdo jasno a odsuješ. Až budou výsledky jasné, piš si co chceš, do té doby drž tu svoji odpornou tlamu.

OkoloHradce ( 17. července 2018 15:07 )

Tak hlavně, že vy jste světová matka a modlete se, aby jste ani na vteřinu nepustila dítě z očí...Apropó, kdepak jsou vaše děti ted, když tu sedíte a píšete na diskuzi, super matko?!

panchovilla ( 17. července 2018 14:46 )

Á pozor,český odborníci v diskuzi Koukněte se,jak vychováváte svoje děti a zameťte si před svým prahem,socky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud